Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Katarzyna Sielicka: Nikt się przed nami nie położy

Katarzyna Sielicka: Nikt się przed nami nie położy

– Póki co jest dobrze, ale w sporcie trzeba mieć dużo pokory – mówi Katarzyna Sielicka. – Do każdego meczu trzeba się odpowiednio przygotować i zmotywować. Musimy żyć każdym kolejnym meczem i nie patrzeć na to, co za nami – dodaje przyjmująca ŁKS-u Commercecon Łódź.

Czujemy się mocnym zespołem, ale nikt za darmo nam punktów nie odda – mówi Katarzyna Sielicka, siatkarka ŁKS-u Commercecon, który w sobotę pokonał u siebie Budowlanych Toruń 3:1. Po ostatniej piłce sobotniego meczu łodzianki mogły poczuć ulgę, ponieważ pokonały zespół, który jest uważany za jeden z najsilniejszych w I lidze. – Pierwsze półtora seta wcale nie zapowiadało, że ten mecz będzie nas kosztował aż tyle sił – mówi Katarzyna Sielicka, przyjmująca ŁKS-u. – Wiadomo, że nikt się przed nami nie położy. Czujemy się mocnym zespołem, ale nikt za darmo nam punktów nie odda. Trzeba się naprawdę wysilić i wyszarpać te punkty. Tym bardziej że na ŁKS każdy zespół jest podwójnie zmotywowany, bo na razie jesteśmy w czubie tabeli. Każdy mecz będzie dla nas wyzwaniem. W sobotę też było ciężko, ale najważniejsze, że wygrałyśmy i to za trzy punkty.

Tak naprawdę mecz mógł zakończyć się już w trzech setach. Niestety w drugim secie łodzianki zanotowały przestój, co kosztowało je przegraną w partii. Gorąco było też w końcówce czwartego seta, ale ŁKS nie oddał już zwycięstwa. – To jest sport i trzeba się cieszyć z tego, co się ma – zaznacza Sielicka. – Nie każdy mecz będzie łatwy, lekki i przyjemny. Cieszymy się, że potrafiłyśmy wyjść obronną ręką z ciężkich sytuacji, bo w tym meczu chwilami takie miałyśmy.

Co ciekawe, Budowlani to zespół, który jest uważany za jeden z najsilniejszych w I lidze. Łodzianki rozprawiły się z toruniankami, podobnie jak z Zawiszą Sulechów, który także ma szanse na zwycięstwo w I lidze. – Póki co jest dobrze, ale w sporcie trzeba mieć dużo pokory – tonuje emocje Sielicka. – Do każdego meczu trzeba się odpowiednio przygotować i zmotywować. Musimy żyć każdym kolejnym meczem i nie patrzeć na to, co za nami.

W środę ŁKS zagra na wyjeździe z Jokerem Świecie.