Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Katarzyna Sielicka kończy karierę wicemistrzostwem kraju

Katarzyna Sielicka kończy karierę wicemistrzostwem kraju

fot. Katarzyna Antczak

Dla kapitan ŁKS-u Commercecon Łódź, Katarzyny Sielickiej, ostatni mecz finałowy z Chemikiem Police był zarazem ostatnim w profesjonalnej karierze. Siatkarka ta swoją przygodę zaczynała w Łódzkim Klubie Sportowym i tu też ją zakończyła – w wielkim stylu, bowiem ze srebrnym medalem mistrzostw Polski na szyi.

Katarzyna Sielicka to wychowanka Łódzkiego Klubu Sportowego. Jeszcze w wieku juniorki wyjechała z Łodzi i została zawodniczką Nike Węgrów. Potem reprezentowała barwy Calisii Winiar Kalisz, z którymi sięgnęła w 2005 roku po mistrzostw Polski. Potem reprezentowała barwy BKS-u Bielsko-Biała i Budowlanych Łódź, w 2013 roku przeniosła się do wrocławskiej Gwardii. Oprócz złotego medalu zdobytego w Kaliszu do niedawna miała na swoim koncie również srebrny i trzy brązowe medale mistrzostw Polski.Najcenniejszy chyba jednak zdobyła kilka dni temu, kończąc rozgrywki o mistrzostwo Polski na drugim miejsce ze swoim macierzystym klubem. Katarzyna Sielicka po groźnej kontuzji pleców, jaka dopadła ją we Wrocławiu wróciła do gry w 2014 roku w drugoligowym wówczas ŁKS-ie. Wspólnie z zespołem świętowała awans do I ligi kobiet, potem wicemistrzostwo i mistrzostwo I ligi oraz awans do ekstraklasy. W pierwszym roku gry w Orlen Lidze ełkaesianki zajęły 6. miejsce, w drugim sięgnęły po srebrne medale mistrzostw Polski. W ekstraklasie Katarzyna Sielicka była już kapitanem łódzkiego zespołu. Dla 37-letniej przyjmującej ten sezon był już jednak ostatnim w karierze. – Ten klub pnie się coraz wyżej, co mnie, jako rodowitą łodziankę i ełkaesiankę, niezmiernie cieszy. Mam nadzieję, że już niedługo będzie on uznaną marką – mówi Katarzyna Sielicka.

Fantastyczne uczucie, naprawdę – mówiła Sielicka tuż po dekoracji medalowej, z medalem koloru srebrnego na szyi. – Głównie dlatego, że dałyśmy z siebie maksimum. Możemy z podniesioną głową stwierdzić, że ten ostatni mecz zagrałyśmy z sercem. Walczyłyśmy do końca, nie udało się wygrać, Chemik jest naprawdę bardzo mocną drużyną, nas w dodatku nękały kontuzje, co też nie pomagało. Uważam jednak, że srebro to bardzo duże osiągnięcie dla tego zespołu – dodała.

Doświadczona siatkarka nie mogła również nie wspomnieć o kibicach ŁKS-u, którzy w tym sezonie zdominowali i zawojowali Ligę Siatkówki Kobiet. Do nich należy najlepsza średnia w tym sezonie, a o dopingu podczas turnieju finałowego Pucharu Polski w Nysie, podczas derbów Łodzi czy finału z Chemikiem, mówiła cała Polska. – Kibice ŁKS-u pokazują całej Polsce, jak się powinno kibicować. To jest niewiarygodne, w jaki sposób nas wspomagają, bo nawet w meczach, gdy grałyśmy słabo, byli z nami. Dziękujemy im za to, że cały czas byli z nami, my też starałyśmy się z siebie dawać wszystko i walczyć do końca – twierdzi Katarzyna Sielicka.

źródło: inf. własna, Spiker "1908" ŁKS

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-05-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved