Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Katarzyna Nadziałek zamknęła skład Wisły Warszawa

Katarzyna Nadziałek zamknęła skład Wisły Warszawa

fot. Katarzyna Antczak

Jeszcze kilka miesięcy temu rywalizowała na pierwszoligowych parkietach ze stołecznym zespołem, a teraz będzie grała w Wiśle. Katarzyna Nadziałek została nową rozgrywającą warszawskiej drużyny. 28-letnia zawodniczka w ostatnim sezonie doprowadziła ŁKS Commercecon Łódź do awansu do Orlen Ligi. Teraz będzie walczyła o miejsce w pierwszej szóstce z Eleną Nowgorodczenko. Przyjście wychowanki AZS-u KSZO Ostrowiec Świętokrzyski oznacza, że trener Mirosław Zawieracz ma już cały skład na nowy sezon.

Z końcem ostatnich rozgrywek z warszawskim zespołem pożegnała się Anna Manikowska-Wawrzyniak. Doświadczona rozgrywająca występowała w Wiśle od samego początku istnienia sekcji siatkarskiej, a więc od lata 2014 roku. W ostatnim czasie nie grała zbyt dużo, ale gdy pojawiała się na parkiecie, nie zawodziła.Teraz w jej miejsce do drużyny trafiła Katarzyna Nadziałek, która w Łodzi spędziła jeden sezon. Wcześniej występowała w Orlen Lidze w PGNiG Nafcie Piła. Do tego zespołu przyszła z Karpat Krosno. Tam mierząca 181 cm wzrostu zawodniczka grała w latach 2011-2014. Pełniła funkcję kapitana i była prawdziwą gwiazdą zespołu. Trzykrotnie w tym czasie zdobyła akademickie mistrzostwo Polski. W rozgrywkach 2010/2011 reprezentowała AZS KSZO, a wcześniej Jadar Politechnikę Radom.

Nowa rozgrywająca Wisły to siódma siatkarka, która dołączyła do Wisły tego lata. Wcześniej zawodniczkami klubu z Bemowa zostały przyjmujące Karolina Ciaszkiewicz-Lach, Marta Wellna i Katarzyna Marcyniuk, atakujące Joanna Sobczak i Kinga Hatala oraz środkowa Anna Łozowska. W zespole z sezonu 2015/2016 zostały: Magdalena Saad, Paulina Biranowska, Elena Nowgorodczenko, Monika Gorzewska (wcześniej Naczk), Ivana Isailović, Sandra Zaczkowska i Daria Janowicz.

Przygotowania do nowego sezonu ruszają na początku sierpnia. Kilka dni później, podobnie jak w zeszłym roku, Wisła wyjedzie na zgrupowanie do Zakopanego. Sezon pierwszej ligi rusza w październiku.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi kobiet przed sezonem 2016/2017

źródło: wisla-warszawa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-07-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved