Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Katarzyna Nadziałek: Wolałabym wywalczyć te punkty na parkiecie

Katarzyna Nadziałek: Wolałabym wywalczyć te punkty na parkiecie

fot. azs.gliwice.pl

W przedostatniej kolejce spotkań o mistrzostwo I ligi siatkówki kobiet gliwiczanki  miały się zmierzyć z Wisłą Warszawa. Do spotkania jednak nie doszło, bo Syreny z Bemowa nie dojechały na ten mecz. Jak poinformowano w mediach społecznościowych, przyczyną była awaria autokaru i liczne kontuzje zawodniczek. Sytuacja niecodzienna, nawet jak na I ligę.

Nie pamiętam, ale chyba nie miałam okazji czegoś takiego doświadczyć – mówi Katarzyna Nadziałek – kapitan AZS-u. Akademiczki o tym, że ten mecz się nie odbędzie, dowiedziały się, będąc już na boisku. – Jak zwykle przebrane w stroje meczowe wyszłyśmy na rozgrzewkę, normalnie przygotowywałyśmy się, aby rozegrać to spotkanie. Dopiero kilka minut przed rozpoczęciem spiker poinformował, że warszawianki nie przyjadą – wyjaśnia rozgrywająca AZS-u.Był zawodniczka Wisły nie kryła rozczarowania tą sytuacją. – Pewnie dostaniemy trzy punkty. Są nam potrzebne, ale wolałabym je wywalczyć na parkiecie. Cały tydzień trenowałyśmy pod nie. Chciałyśmy powalczyć, wierzyłyśmy, że wygramy, ale jest jak jest. Przed nami jeszcze jeden mecz. Za tydzień zagramy z Wieliczką. Trzeba już się na nim skupić – kiwa głową Nadziałek.

Ja też spotykam się pierwszy raz z taką sytuacją. Nam to też nigdy się nie przydarzyło. Wydaje mi się, że będzie walkower. Nikt nam nie zgłaszał, że nie przyjadą, ale zadecyduje o tym PZPS – mówi Wojciech Czapla. Brak gry może spowodować wypadnięcie z rytmu meczowego? – Nie sądzę. Dziewczyny będą miały po prostu dwa dni wolnego. Od poniedziałku zaczynamy przygotowania do meczu z Wieliczką – zaznacza szkoleniowiec.

Za tydzień gliwiczanki zagrają w Wieliczce. Do tego aby zagrać w play-off, potrzebują jeszcze punktu albo porażki drużyny z Torunia. – Czeka nas bardzo trudny mecz. W Wieliczce zawsze ciężko się wszystkim gra. Jest tam specyficzna, niezbyt duża hala. Przychodzi tam dużo kibiców, będzie więc na pewno  głośno. Nie przypadkiem też są tak wysoko w tabeli. Ale jedziemy tam pełne wiary, że uda się sprawić jakaś niespodziankę – zapowiada Katarzyna Nadziałek.

źródło: azs.gliwice.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-02-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved