Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Katarzyna Marcyniuk: Musimy uzbroić się w cierpliwość

Katarzyna Marcyniuk: Musimy uzbroić się w cierpliwość

fot. wisla-warszawa.pl

– Jest to nasz pierwszy rok w najważniejszej klasie rozgrywkowej i wiedziałyśmy, że nie będzie to dla nas łatwy sezon. Przed nami jest jeszcze bardzo dużo pracy na treningach. Musimy uzbroić się trochę w cierpliwość. Sezon jest długi, przed nami jeszcze dużo meczów do rozegrania i jeszcze wiele może się wydarzyć – powiedziała przyjmująca Wisły, Katarzyna Marcyniuk.

Wisła w czterech dotychczasowych meczach wygrała tylko seta. Stało się to na inaugurację przed własną widownią z ekipą #VolleyWrocław. Potem przyszły porażki z Pałacem, Budowlanymi i DevelopResem. Stołeczny zespół liczył na lepszy start w rozgrywkach, ale też zdawał sobie sprawę z tego, że o wygrane w Lidze Siatkówki Kobiet nie będzie łatwo. – Oczywiście, że nie tak to sobie wyobrażałam, ale jest to nasz pierwszy rok w najważniejszej klasie rozgrywkowej i wiedziałyśmy, że nie będzie to dla nas łatwy sezon. Jesteśmy młodym zespołem. Dla niektórych dziewczyn jest to pierwszy sezon w LSK. Przed nami jest jeszcze bardzo dużo pracy na treningach. Musimy uzbroić się trochę w cierpliwość. Sezon jest długi, przed nami jeszcze dużo meczów do rozegrania i jeszcze wiele może się wydarzyć – powiedziała przyjmująca warszawskiej ekipy, Katarzyna Marcyniuk.Nie ukrywa ona, że szczególnie żałuje porażek z zespołami z Wrocławia oraz Bydgoszczy, ponieważ w nich beniaminek mógł pokusić się o punkty do ligowej tabeli. – Każde spotkanie, które już rozegrałyśmy, gdzieś tam utkwiło nam w głowie. Szkoda jest nam na pewno meczów z zespołami z Wrocławia i Bydgoszczy. Niestety, je przegrałyśmy, ale po bardzo zaciętej walce – przypomniała zawodniczka, która w Wiśle gra czwarty sezon, choć debiutuje w najwyższej klasie rozgrywkowej. – Bardzo się cieszę, że mogę tutaj grać, rozwijać swoje umiejętności i zdobywać większe doświadczenie. Poziom gry jest wysoki. Wiedziałam, że nie będzie lekko, ale  byłam przygotowana na bardzo ciężką pracę na treningach – dodała siatkarka Wisły.

W najbliższy weekend warszawski zespół zmierzy się na wyjeździe z Grupą Azoty Chemikiem Police, który znakomicie rozpoczął obecne rozgrywki. Na razie nie doznał jeszcze żadnej porażki, dzięki czemu plasuje się w ligowej czołówce. Na pewno będzie faworytem w konfrontacji z beniaminkiem, ale zawodniczki Wisły zapowiadają, że za darmo punktów nie oddadzą. – Przed nami kolejny bardzo trudny przeciwnik. W Chemiku występują dziewczyny doświadczone i ograne na najwyższym poziomie. Jedziemy tam walczyć o punkty. Podejdziemy do tego starcia bardzo skoncentrowane, będziemy walczyły do końca i każda piłkę – zakończyła Katarzyna Marcyniuk.

źródło: opr. własne, wisla-warszawa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-11-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved