Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Katarzyna Marcyniuk: Mamy meczowy maraton

Katarzyna Marcyniuk: Mamy meczowy maraton

fot. Tadeusz Szymański

To będzie czwarty mecz dla warszawskiego zespołu w ciągu 12 dni. W sobotę Wisła zagra w Tarnowie, a teraz czeka ją starcie przed własną widownią z WTS-em Włocławek.  – Mamy plus, bo gramy u siebie – mówi przyjmująca Katarzyna Marcyniuk.

Natężenie spotkań w ostatnim czasie jest bardzo duże. Wisła w zeszłym tygodniu rywalizowała jeszcze w ćwierćfinale rozgrywek o Puchar Polski. Warszawskie zawodniczki 30 stycznia minimalnie przegrały u siebie z ŁKS-em Commercecon. W tamtym starciu 28 punktów zdobyła dla bemowskich syren Katarzyna Marcyniuk. Kilka dni później, już w lidze, Wisła uległa w Tarnowie 1:3. To nie był dobry występ całego zespołu. – Mamy w tej chwili meczowy maraton. Praktycznie teraz gramy co trzy dni, a po ostatnich trzech pięciosetowych spotkaniach z rzędu faktycznie w starciu w Tarnowie zmęczenie dało nam się we znaki. Dlatego też przytrafiało nam się sporo błędów własnych – mówi Marcyniuk.Trener Ewa Cabajewska niedawno powiedziała, że przyjmująca jest w tym momencie zapewne liderką zespołu. – Na pewno te słowa bardzo mnie cieszą, ale i bardzo motywują do dalszej ciężkiej pracy na treningach oraz nad skupieniem się nad tym, co jeszcze muszę poprawić w swojej grze – ocenia Marcyniuk.

Teraz przed Wisła trzy występy na własnym parkiecie w ciągu ośmiu dni. Najpierw 6 lutego warszawskie siatkarki zagrają o godz. 17:00 starcie z WTS-em Włocławek, później 9 lutego o godz. 19:00 z Jokerem, a na koniec 13 lutego, także o 19:00 z Budowlanymi z Torunia. – Mamy do rozegrania w tak krótkim czasie trzy mecze. Na pewno nie będą to łatwe spotkania, ale mamy plus tego, że gramy u siebie, we własnej hali, przy naszej publiczności i kibicach. My ze swojej strony zrobimy wszystko, żeby wygrać za każdym razem i pokazać kawał dobrej siatkówki – dodaje Marcyniuk.

źródło: wisla-warszawa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-02-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved