Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Katarzyna Konieczna: Takie spotkanie było nam potrzebne

Katarzyna Konieczna: Takie spotkanie było nam potrzebne

BKS Bielsko-Biała w sobotę rozegrał bardzo dobre spotkanie, pokonując w trzech setach Budowlanych Łódź. Po spotkaniu radości ze zwycięstwa nie ukrywała Katarzyna Konieczna. – Gratulacje dla dziewczyn z BKS-u, bo jako kolejny zespół wykorzystały naszą bardzo słabą dyspozycję – nie ukrywała z kolei Martyna Grajber.

MVP spotkania została Katarzyna Konieczna, która zdobyła 14 punktów. Doświadczona atakująca nie ukrywała po meczu radości z wygranej. – To był piękny mecz, trzeba pochwalić wszystkie dziewczyny – powiedziała po ostatnim gwizdku. Bielszczanki szybko zatem podniosły się po nieoczekiwanej porażce 2:3 z Legionovią. – Po tym ostatnim meczu takie spotkanie było nam naprawdę bardzo potrzebne – przyznała Konieczna.

W drugim secie siatkarki BKS-u prowadziły już 18:10, ale roztrwoniły przewagę. Wygrały jednak tę partię na przewagi. – Za bardzo uwierzyłyśmy w siebie i tak naprawdę to my zrobiłyśmy w tej końcówce osiem błędów własnych. To było bodajże pięć zepsutych zagrywek i kilka autowych ataków. Podarowałyśmy łodziankom tę końcówkę na tacy, ale cieszę się, że wytrzymałyśmy to i dałyśmy radę – analizowała Katarzyna Konieczna.W zgoła odmiennym nastroju była przyjmująca Budowlanych Łódź, Martyna Grajber. – Gratulacje dla dziewczyn z BKS-u, bo jako kolejny zespół wykorzystały naszą bardzo słabą dyspozycję. Jest to zespół, który z całym szacunkiem, ale nie gra siatkówki na poziomie, który nie byłby w naszym zasięgu. My same sobie robimy krzywdę, to był kolejny mecz, gdzie nasze błędy odcinają nas od gry. My za każdym razem podajemy przeciwnikowi rękę, nie potrafimy utrzymać kilkupunktowej przewagi. My skupiamy się na taktyce, rozpracowaniu rywala, ale problem tkwi tylko i wyłącznie w nas, nie jesteśmy na razie w stanie ogarnąć swojej siatkówki, swojej gry – powiedziała po meczu reprezentantka Polski.

Siatkarka zwróciła także uwagę na grę swojej drużyny w końcówkach setów. – W tym roku szczególnie końcówki nam uciekają i to cechuje młody zespół, jakim jesteśmy, że nie wytrzymujemy tej presji. Pokazujemy jednak, że potrafimy grać, potrafimy zniwelować dużą przewagę BKS-u, ale pękamy w końcówkach i to trzeba jak najszybciej zmienić. Mamy zespół, który nie powinien tak się zachowywać – zakończyła Grajber.

źródło: BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała - YouTube, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-01-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved