Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Katarzyna Hyży trenowała z seniorkami #VolleyWrocław

Katarzyna Hyży trenowała z seniorkami #VolleyWrocław

fot. Michał Szymański

Katarzyna Hyży w ostatnich dniach grudnia trenowała z seniorską drużyną #VolleyWrocław. Wyróżniająca się juniorka miała możliwość uczestniczenia w zajęciach pierwszej drużyny wrocławskiego klubu.  Obecnie drużyna szykuje się do najbliższego meczu Ligi Siatkówki Kobiet – z Wisłą Warszawa. To spotkanie już w najbliższą sobotę, 4 stycznia o 17:30. 

Katarzyna Hyży jest siatkarką #VolleyWrocław i reprezentuje zespół w kategorii juniorek. Na co dzień przebywa w Szczyrku w Szkole Mistrzostwa Sportowego, gdzie uczęszcza do liceum i trenuje pod okiem tamtejszych trenerów. Wykorzystując szkolną przerwę od nauki i treningów w liceum – skorzystała z propozycji Wojciecha Kurczyńskiego, pierwszego trenera #VolleyWrocław, i uczestniczyła w zajęciach z seniorkami.W ostatnich dwóch treningach w 2019 roku trenowała z nami Kasia Hyży. Tę siatkarkę obserwujemy od dłuższego czasu w perspektywie włączenia jej w przyszłości do pierwszego zespołu. Dotychczas bazowaliśmy na nagraniach video i opiniach trenerów grup młodzieżowych. Teraz natomiast pojawiła się okazja do wspólnego trenowania, ponieważ Kasia przebywała kilka dni we Wrocławiu, a my obecnie w kadrze zespołu mamy tylko dwie środkowe. Taki splot wydarzeń dał nam wszystkich okazję do poznania się i sprawdzenia co możemy sobie wzajemnie zaoferować. Kasia pierwszemu zespołowi, jako młoda, perspektywiczna środkowa, a my jej jako zespół, w którym mogłaby rozpocząć swoją seniorską karierę – powiedział Wojciech Kurczyński

Po tych dwóch treningach, nie można jeszcze wiele powiedzieć, ale na pewno jesteśmy zbudowani  postawa Kasi i jej zaangażowaniem w trening i grę – dodał szkoleniowiec. Obecność środkowej na treningu z pewnością ucieszyła sztab szkoleniowy. Obecnie w treningu są tylko dwie siatkarki na tej pozycji – Aleksandra Gancarz i Karolina Fedorek. Z kontuzją mięśni brzucha zmaga się najmłodsza siatkarka w gronie seniorek – Łucja Kuriata. Poważniejszej kontuzji nabawiła się także Magdalena Soter. W wyniku urazu kręgosłupa Magdalena Soter nie bierze udziału we wspólnych treningach i meczach #VolleyWrocław. Za nami długotrwała diagnostyka, a sama siatkarka jest już w trakcie intensywnej rehabilitacji – powiedział Artur Hnida, fizjoterapeuta wrocławskiego klubu.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-01-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved