Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Katarzyna Gajgał-Anioł: Na zmiany patrzę z optymizmem

Katarzyna Gajgał-Anioł: Na zmiany patrzę z optymizmem

fot. Karolina Koster

Katarzyna Gajgał-Anioł jest przedstawicielką doświadczonej części Chemika Police, gra w naszym zespole od kilku lat. Jak sama zauważa, odświeżenie składu może wyjść mistrzyniom Polski na dobre. – Nastąpiły zmiany, na które patrzę z optymizmem. Nie mam negatywnych odczuć  – mówi zawodniczka.

Zespół będzie młodszy, ale wciąż składać się będzie z siatkarek doświadczonych. W tym roku jest sporo zmian kadrowych. Mam nadzieję, że młode zawodniczki wniosą świeżość i energię, żeby nie było tak, że to te starsze muszą je motywować do pracy. W komplecie spotkamy się po mistrzostwach Europy, wtedy – jak co sezon – udowodnimy swoją gościnność i przywitamy nowe zawodniczki – mówi Katarzyna Gajgał-Anioł.We wcześniejszych latach trzon drużyny był stały, teraz będzie nieco zmieniony. – Faktycznie, w poprzednich latach kilka zawodniczek stanowiło o sile zespołu, tworzyło trzon, który niewiele się zmieniał. Teraz nastąpiły zmiany, na które patrzę z optymizmem. Nie mam negatywnych odczuć – dodaje.

Popularna „Misia” wymieniła zespół, z którym według niej Chemik będzie najzagorzalej rywalizował. – Według mnie będzie to Rzeszów, który bardzo się wzmocnił. Trudno jest mi jednak przewidywać, ponieważ w poprzednim sezonie wszyscy myśleli, że w finale zagramy z Impelem Wrocław, a mierzyliśmy się z Budowlanymi. Wszystko wyjdzie w praniu, a umiejętności zweryfikuje boisko – uważa.

Gajgał-Anioł nie jest już czynną reprezentantką Polski, ale bacznie obserwuje losy biało-czerwonych na arenie międzynarodowej. – Wygrana w World Grand Prix na pewno podbuduje dziewczyny. Z drugiej strony najważniejsze do tej pory były eliminacje do mistrzostw świata, które wspominamy nie najlepiej. Gdybym miała wybór, to wolałbym, żeby dziewczyny przegrały w WGP, a wywalczyły kwalifikację. Nadchodzące mistrzostwa Europy to trudny turniej, grają tam topowe drużyny. Trzymam jednak mocno kciuki za dziewczyny i serdecznie im kibicuję – kończy.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-08-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved