Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Katarzyna Gajgał-Anioł i Izabela Bełcik kończą karierę mistrzostwem Polski

Katarzyna Gajgał-Anioł i Izabela Bełcik kończą karierę mistrzostwem Polski

fot. Łukasz Krzywański

Kilka minut przed tym, jak na szyjach Chemika Police zawisły złote medale mistrzostw Polski, stało się jasne, że zawodniczą karierę zdecydowały się zakończyć dwie świeżo upieczone złote medalistki Ligi Siatkówki Kobiet: Katarzyna Gajgał-Anioł oraz Izabela Bełcik. W wielkim finale policzanki dwukrotnie pokonały ŁKS Łódź. 

Katarzyna Gajgał-Anioł do zespołu z Polic dołączyła w 2013 roku i od tego momentu zdobyła z Chemikiem pięć tytułów mistrzostw Polski. 37-letnia środkowa ma na swoim koncie również trzy złote medale polskich rozgrywek, pierwszy z nich wywalczony w 2003 roku z zespołem z Bielska-Białej. Gajgał-Anioł oprócz tego w swoim dorobku ma także dwa srebrne i trzy brązowe krążki ekstraklasy, a także trzy Superpuchary Polski. W 2013 roku środkowa sięgnęła po Puchar CEV, a w 2016 została wybrana najlepszą blokującą finału Pucharu Polski, a w tych rozgrywkach ze zwycięstwa mogła cieszyć się aż siedem razy. Gajgał-Anioł przez prawie 10 lat reprezentowała także Polskę na arenie międzynarodowej, a po raz ostatni w kadrze wystąpiła w 2014 roku. To między innymi środkowa była w składzie biało-czerwonych, które w 2009 roku stanęły na trzecim stopniu podium mistrzostw Europy.Niemniej utytułowana jest Izabela Bełcik, mająca w swojej gablocie między innymi siedem tytułów mistrzostw Polski, cztery srebrne medale tych rozgrywek i dwa brązowe. W 2009 roku rozgrywająca wywalczyła Superpuchar Polski, broniąc barw Muszynianki, natomiast trzy razy z rzędu mogła cieszyć się z Pucharu Polski. Bełcik już w wieku kadetki zdobyła swój pierwszy medal, stając z reprezentacją Polski na trzecim stopniu podium mistrzostw Europy. Potem było jeszcze lepiej, bowiem to właśnie rozgrywająca dwukrotnie z biało-czerwoną kadrą mogła cieszyć się z mistrzostwa Europy, a także brązowego medalu tego turnieju. Bełcik w Chemiku Police grała od 2015 roku, natomiast w barwach reprezentacji Polski ma na swoim koncie ponad 300 występów.

Obie siatkarki swoją bogatą karierę zakończyły miłym akcentem. Chemik Police po raz piąty z rzędu sięgnął po mistrzostwo Polski, w finale Ligi Siatkówki kobiet dwukrotnie pokonując ekipę ŁKS-u Łódź.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-04-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved