Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Katarzyna Bryda: Teraz gramy już o coś

Katarzyna Bryda: Teraz gramy już o coś

fot. Artur Kraszewski /A.P.P.A/

– Wzięłyśmy się w końcu do roboty, teraz już gramy o coś. Myślę, że wyglądało to już przyzwoicie i w następnym meczu również wygramy – mówi po zwycięstwie w pierwszym meczu play-off przyjmująca ŁKS-u Commercecon Łódź, Katarzyna Bryda. – Każdy element w tym meczu zadziałał tak, jak powinien – dodała.

Po ostatnich meczach w rundzie zasadniczej, które nie były najlepsze, w końcu w play-off pokazałyście, że potraficie przekonująco wygrać…Katarzyna Bryda:To prawda, ten ostatni mecz w rundzie zasadniczej, który rozegrałyśmy z Murowaną Gośliną, nie był w naszym wykonaniu dobry. Wzięłyśmy się w końcu do roboty, teraz już gramy o coś. Myślę, że wyglądało to już przyzwoicie i w następnym meczu również wygramy.

Co przesądziło o takim wyniku w Mysłowicach i waszej wygranej?

Przede wszystkim zagrałyśmy bardzo dobrze w przyjęciu, dzięki czemu nasza rozgrywająca mogła grać również środkiem. Później doszły jeszcze ataki ze skrzydeł, więc w sumie wszystko dobrze funkcjonowało, do tego doszła bardzo dobra zagrywka, rywalki nie mogły sobie poradzić z wyprowadzeniem ataku. Każdy element w tym meczu zadziałał tak, jak powinien.

W sobotę musiałyście sobie radzić bez Moniki Smitalovej, ale okazało się, że Alicja Leszek i Katarina Osadchuk doskonale sobie dały radę.

Środkowe mamy na bardzo wysokim poziomie i o tym, kto zagra, decyduje dyspozycja dnia. Bardzo nas to cieszy, bo dzięki temu zwiększa się jakość naszej gry na środku.

Przed wami drugie spotkanie w Łodzi. Zakończycie tę rywalizację w sobotę?

Tego sobie życzymy, myślę, że tak właśnie będzie.

Joker Świecie czy Karpaty Krosno – z kim wolicie zagrać w półfinale?

Nie ma co kalkulować. Jeśli chcemy wygrać ligę, to bez znaczenia z kim będziemy grać, musimy wygrywać. Dla nas jest to chyba bez znaczenia.

Coraz częściej mówi się o potrzebie zmian w Orlen Lidze i dopuszczeniu do niej zespołów z I ligi. Myślicie i rozmawiacie o tym?

Na początku rozmawiałyśmy o tym, ale teraz skupiamy się bardziej na grze i na tym, co mamy robić. Będziemy się martwić później, jak to będzie wyglądało. My nie mamy na to wpływu, a na pewno musimy zająć pierwsze miejsce, żeby mieć coś do powiedzenia w tej kwestii.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-04-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved