Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > W Katarze Polacy idą jak burza – dwie pary w ćwierćfinale

W Katarze Polacy idą jak burza – dwie pary w ćwierćfinale

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak oraz Michał Bryl i Grzegorz Fijałek – te dwie polski pary wygrały swoje mecze w 1/8 finału Katara Beach Volleyball Cup 2018 i awansowały do ćwierćfinału. Kantor i Łosiak pokonali łotewską parę Plavins/Tocs, z kolei Bryl i Fijałek okazali się lepsi od Hiszpanów Herrery i Gaviry. Mecze decydujące o awansie do czołowej czwórki turnieju zostaną rozegrane w czwartek po południu.

Bartosz Łosiak i Piotr Kantor po zwycięstwie w I rundzie pucharowej w 1/8 finału turnieju w Doha trafili na Łotyszy Martinsa Plavinsa i Edgarsa Tocsa. Polacy od początku narzucili swój styl gry rywalom, czego efektem było trzypunktowe prowadzenie na pierwszej przerwie technicznej. Łotysze wprawdzie odrobili część strat (14:15), ale końcówka w wykonaniu biało-czerwonych była doskonała. Wygrali 21:18 i objęli prowadzenie w meczu. W secie drugim nasi siatkarze odskakiwali rywalom na dwa, trzy punkty, ale Łotysze za każdym razem ich doganiali. Od stanu 18:17 dla Polaków punktowali już tylko Łosiak i Kantor. Wygrali on drugiego seta do 18 i awansowali do ćwierćfinału, w którym zmierzą się z renomowaną i bardzo silną amerykańską para Dalhausser/Lucena.

Michał Bryl i Grzegorz Fijałek, dla których był to pierwszy mecz tego dnia, o awans do ćwierćfinału zagrali z Pablo Herrerą i Adrianem Gavirą z Hiszpanii. Pierwszy, dość wyrównany set przebiegał pod dyktando naszych zawodników, którzy mieli niewielką przewagę. Pierwszą piłkę setową Polacy mieli przy stanie 20:17, ale rywale wygrali dwie kolejne wymiany. Na szczęście biało-czerwonym udało się uniknąć gry na przewagi i wygrali 21:19. W drugim secie dość szybko na prowadzenie wyszli Hiszpanie, ale Bryl i Fijałek równie szybko odrobili straty i prowadzili już 11:9. Nie oddali prowadzenia do końca, chociaż rywale walczyli i byli blisko remisu. Ostatecznie nasi siatkarze ponownie wygrali do 19 i tym samym zapewnili sobie awans. W walce o półfinał zmierzą się z reprezentującymi Katar Cherifem Younousse i Ahmedem Tijanem