Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Karpaty Krosno wygrały warszawski turniej

Karpaty Krosno wygrały warszawski turniej

W Turnieju o Puchar Burmistrza Ochoty w Warszawie triumfował zespół Karpat Krosno. Podopieczne trenera Dominika Stanisławczyka w końcowej klasyfikacji wyprzedziły Jokera Świecie, Wisłę Warszawa oraz beniaminka I ligi kobiet, Mazovię Warszawa. Do rozpoczęcie rozgrywek ligowych pozostały dwa tygodnie.

W Warszawie w sobotę i niedzielę rozegrano Turniej o Puchar Burmistrza Ochoty z udziałem czterech drużyn I ligi kobiet. Oprócz dwóch drużyn warszawskich – Wisły i Mazovii wzięły w nim udział również drużyny Jokera Świecie i Karpat Krosno.

W pierwszym piątkowym meczu gospodynie, podopieczne trenera Roberta Kupisza prowadziły już 2:1 z Jokerem Świecie. Rywalki jednak wzięły się ostro do pracy i w kolejnym secie pokonały stołeczny zespół do 13, a w tie-breaku wygrały 15:7, zwyciężając w całym spotkaniu 3:2. Co ciekawe w barwach Mazovii grały Karolina Florczak i Patrycja Wyrwa, które poprzedni sezon spędziły w Jokerze, a także byłe siatkarki świeckiego klubu – Aleksandra Przepiórka i Zuzanna Berkowska. W barwach Jokera zagrała z kolei Oliwia Sieradzka, która w minionym sezonie reprezentowała barwy Mazovii.

Podtekstów nie brakowało również w drugim spotkaniu, w którym warszawska Wisła zmierzyła się z Karpatami Krosno prowadzonymi przez trenera Dominika Stanisławczyka. Szkoleniowiec ten w ubiegłym sezonie zajął drugie miejsce w rozgrywkach I ligi kobiet… właśnie z Wisłą. I po meczu miał powody do satysfakcji, bowiem jego zespół, trzeba przyznać dość niespodziewanie, pokonał wicemistrza I ligi 3:1.

W sobotnich meczach popołudniowych Wisła przegrała dość łatwo w trzech setach z Jokerem Świecie i kibice stołecznego klubu mają powody do zmartwienia na dwa tygodnie przed startem rozgrywek ligowych. W meczu Mazovii z Karpatami emocji nie brakowało. Pierwszego seta wygrały krośnianki, ale po chwili było już 2:1 dla gospodyń. Karpaty doprowadziły jednak do tie-breaka, a w nim zacięta walka trwała do ostatnich piłek. Ostatecznie górą 20:18 był klub z Warszawy i sytuacja w tabeli była niezwykle ciekawa. O wygranej w turnieju miały zadecydować mecze niedzielne.

W nich Karpaty Krosno pewnie pokonały 3:0 Jokera Świecie i tym samym zapewniły sobie zwycięstwo i pierwsze miejsce w turnieju. W trzech setach zakończyły się również derby stolicy. Tym razem siatkarki Wisły były stroną zwycięską i Mazovia ostatecznie zakończyła turniej na ostatnim miejscu.