Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Karpaty Krosno bliskie skompletowania składu na nowy sezon

Karpaty Krosno bliskie skompletowania składu na nowy sezon

fot. joker-swiecie.pl

Kończy się kompletowanie składu pierwszoligowej drużyny Karpaty PWSZ MOSiR Krosno Glass na sezon 2019-2020. Skład popularnych „Karpatek” jest już prawie gotowy. W porównaniu z ubiegłym sezonem w drużynie zajdą znaczące zmiany.

Z poprzedniego sezonu w szeregach zespołu pozostaną najprawdopodobniej tylko dwie zawodniczki. Pozostałe dziewczyny wybrały inną drogę rozwoju swojej kariery, postanowiły zakończyć swoją karierę sportową lub na przeszkodzie stanęły im kontuzje.I tak z drużyną pożegnały się obie rozgrywające – Klaudia Konieczna i Izabela Klekot, atakująca Ewa Bimkiewicz, która przenosi się do Wieliczki, przyjmujące Dominika Kęsik, Kinga Stronias oraz Adrianna Muszyńska, libero Paulina Filipowicz oraz środkowe Julia Brzezińska i Marta Orzyłowska. W drużynie nie będzie także na razie występować Paulina Niedźwiecka, gdyż czeka ją zabieg operacyjny.

W porównaniu z poprzednim sezonem zespół wydaje się być bardziej doświadczony i ograny na ligowych parkietach. Zagrają w niej:
rozgrywająceMaja Pelczarska (wcześniej Radomka Radom) oraz Aleksandra Witkoś (wcześniej Spójnia Stargard)
środkowe Izabela Filipek (zostaje w klubie), Łucja Laskowska (wcześniej AZS AWF Warszawa) oraz Karolina Ogórek (wcześniej Spójnia Stargard)
liberoEwa Machowska (zostaje w klubie) i Karolina Szmigielska (wcześniej AZS AWF Warszawa)
atakująca – Izabela Wisz (wcześniej Solna Wieliczka)
przyjmująceDominika Kozyra (wcześniej BKS Profi Credit Bielsko Biała), Cecylia Pietruszka (wcześniej WTS Włocławek), Aneta Szczygielska (powrót do gry po kontuzji

W składzie Karpatek pojawią się jeszcze dwie zawodniczki. Będzie to atakująca i przyjmująca. Rozmowy z wspomnianymi siatkarkami są na końcowym etapie. Po sfinalizowaniu i podpisaniu umów przekażemy informacje o kolejnych Karpatkach.

Zobacz także:
Karuzela transferowa I ligi kobiet w sezonie 2019/2020

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved