Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > W Karpaczu wygrane dąbrowianek i Developresu

W Karpaczu wygrane dąbrowianek i Developresu

Od piątku do niedzieli w Karpaczu rywalizować będą trzy zespoły Ligi Siatkówki Kobiet oraz niemiecki Schweriner SC. W pierwszych meczach MKS Dąbrowa Górnicza wygrał 3:1 z przedstawicielem Bundesligi, a Developres okazał się lepszy po tie-breaku od Muszynianki.

Dąbrowianki udanie rozpoczęły międzynarodowy turniej w Karpaczu. Zespół MKS-u w meczu z aktualnymi mistrzyniami Niemiec zaprezentował się lepiej niż przed tygodniem w Wieliczce, co jest dobrym prognostykiem przed zbliżającym się sezonem ligowym. Podopieczne trener Magdaleny Śliwy co prawda przegrały pierwszego seta do 17, ale trzy kolejne partie należały już do nich. Na uwagę zasługuje dorobek punktowy Sanji Trivunović oraz Aleksandry Lipskiej – obie zdobyły po 21 „oczek”. Ta druga sześć razy zdobywała punkty zagrywką. W bloku najskuteczniejsza była Aleksandra Sikorska – 6 bloków.

W drugim piątkowym meczu Developres Rzeszów zmierzył się z Polskim Cukrem Muszynianką. Dwa pierwsze sety padły łupem podopiecznych trenera Lorenzo Micellego, które pewnie wygrywały do 17 i do 20. W trzeciej partii sytuacja się odwróciła i to muszynianki wygrały do 21, a potem do 22, doprowadzając tym samym do remisu. W decydującej partii podopieczne trenera Bogdana Serwińskiego nie dały już jednak rady rywalkom. Developres wygrał 15:10 i zanotował na swoim koncie pierwszą wygraną w turnieju.

W sobotę rywalem Developresu będzie MKS Dąbrowa Górnicza, Muszynianka zagra natomiast ze Schwerinerem SC.