Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Karolina Różycka: Ciężko było zmobilizować się na mecz z Legionovią

Karolina Różycka: Ciężko było zmobilizować się na mecz z Legionovią

fot. Łukasz Krzywański

Dąbrowska ekipa odniosła zwycięstwo 3:0 z Legionovią, a jedną z najjaśniejszych postaci tego spotkania była przyjmująca Karolina Różycka. – Nasza mobilizacja na ten mecz była bardzo słaba, bardzo trudno nam się gra ze słabszymi rywalami – powiedziała najlepsza zawodniczka tego spotkania.

Czy jest pani zadowolona ze swojej postawy?

Karolina Różycka: – W każdym meczu daję z siebie wszystko, przestawiam bandy, ławki, biegnę za piłką. (śmiech) Siatkówka bawi mnie i cieszę się z gry.W meczu przeciwko Legionovii była pani motorem napędowym MKS-u, z czego to wynikało?

Taka jest moja rola w tej drużynie, bardzo ciężko jest być w pełni zmobilizowanym w takim meczu. Wiadomo, że Legionovia to słabszy rywal, ale nam za często się to zdarza. W tym spotkaniu postanowiłam wziąć sprawy w swoje ręce i poderwałam swoje koleżanki do lepszej gry.

W pierwszym secie przegrywałyście 6:11 i to wasze rywalki miały inicjatywę, co zadecydowało o tym, że to MKS wygrał tę partię?

Źle przyjmowałyśmy zagrywkę, popełniłyśmy wiele błędów, a wiadomo, że ambitna młoda drużyna z Legionowa chciała to wykorzystać. Zagrałyśmy zbyt radośnie, nie było widać w naszej grze pełnego zaangażowania. Myślałyśmy, że nasze rywalki oddadzą nam mecz bez jakiejkolwiek walki.

Im słabszy przeciwnik, tym ciężej się wam gra?

Jest to chyba kwestią koncentracji i naszego mentalnego podejścia. W meczach z bardziej wyrównanymi drużynami nie musimy się pobudzać, wtedy nasza koncentracja jest na najwyższym poziomie. W takich meczach jak z Legionovią czy z Pałacem nie możemy tracić żadnych punktów i gra nam się trudniej niż w spotkaniach, w których możemy zdobyć punkty.

Co przyczyniło się do tego, że wasza gra falowała w ostatniej odsłonie meczu?

Będziemy nadal pracować nad tym, aby nasz poziom gry był wyższy, abyśmy same były zadowolone z poziomu, jaki prezentujemy. Jeżeli chcemy walczyć o wyższe cele, musimy poprawić jakość naszej gry. Mecz z Budowlanymi będzie miał zupełnie inny przebieg, teraz każde spotkanie w naszym wykonaniu zadecyduje o tym, czy zagramy w pierwszej czwórce.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-12-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved