Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Karolina Piśla zagra w Bundeslidze

Karolina Piśla zagra w Bundeslidze

fot. Klaudia Piwowarczyk

21-letnia przyjmująca, która ostatni sezon spędziła w PTPS-ie Piła, przenosi się do Bundesligi. Jej nowym klubem będzie Ladies in Black Aachen, ósmy zespół poprzedniego sezonu w niemieckiej ekstraklasie. To pierwszy zagraniczny klub polskiej przyjmującej.

Karolina Piśla to wychowanka MKS-u Dąbrowa Górnicza i absolwentka SMS-u PZPS Sosnowiec, była członkiem reprezentacji Polski kadetek, która w 2013 roku sięgnęła po mistrzostwo Europy w swojej kategorii wiekowej. Po zakończeniu nauki w SMS-ie przeniosła się do BKS-u Bielsko-Biała, po roku z kolei została zawodniczką Impelu Wrocław. Ostatni sezon spędziła w barwach PTPS-u Piła. Mimo młodego wieku polska przyjmująca w przyszłym sezonie będzie grała w kolejnym, już piątym klubie. Piśla przenosi się do Bundesligi i będzie reprezentować barwy Ladies in Black Aachen.

Polska przyjmująca jest jedenastą i jak twierdzi klub ostatnią siatkarką, która podpisała kontrakt z Ladies in Black. – Karolina to młoda, dobrze wyszkolona siatkarka, która doskonale pasuje do naszego projektu – zapewniła trenerka zespołu, Saskia van Hintum. – Chcemy kontynuować naszą politykę z zeszłego sezonu i stawiać na utalentowane, rozwijające się młode zawodniczki – powiedział dyrektor sportowy klubu, Sebastian Gutgessel.Nowy zespół Karoliny Piśli przygotowania do sezonu rozpocznie w najbliższy poniedziałek i wtedy polska przyjmująca po raz pierwszy spotka się ze swoimi nowymi koleżankami. – Jestem podekscytowana możliwością gry w zespole ekstraklasy niemieckiej, to będzie mój pierwszy zagraniczny klub – powiedziała Piśla cytowana przez miejscową prasę.

Zobacz również:
Karuzela transferowa Orlen Ligi

źródło: aachener-zeitung.de, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-08-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved