Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Karolina Pancewicz na pozycji libero w zespole z Wrocławia

Karolina Pancewicz na pozycji libero w zespole z Wrocławia

fot. lsk.plps.pl

Karolina Pancewicz jest kolejną siatkarką, która zagra we wrocławskiej drużynie. Dotychczas libero występowała w młodzieżowych drużynach klubu z Dolnego Śląska oraz na parkietach drugiej ligi. Teraz przed nią szansa na debiut w Lidze Siatkówki Kobiet.

Karolina Pancewicz to wychowanka MKS-u MOS Wrocław. Od sezonu 2014/2015 z powodzeniem reprezentowała młodzieżowe drużyny klubu z Wrocławia. Na koncie libero znajdują się m.in. takie sukcesy jak wicemistrzostwo Polski kadetek, brązowy medal i wicemistrzostwo Polski juniorek, a także sukcesy w licealiadzie. Podczas turniejów wielokrotnie w jej ręce trafiały nagrody indywidualne. Dzięki zdobyciu statuetki dla najlepszej libero tegorocznych MPJ Pancewicz wzięła udział w programie Red Bulla – Siatkarskie Skrzydła.Dzięki dobrej postawie Karolina Pancewicz miała szansę na debiut w Lidze Siatkówki Kobiet w poprzednim sezonie. – Bardzo często gramy przeciwko sobie, a ja jako trener obserwuję zawodniczki nie tylko swojej drużyny. Z turnieju na turniej, z meczu na mecz widzę, jak ta młoda zawodniczka się rozwija. Finał mistrzostw Polski juniorek potwierdził jej ogromny potencjał. Nie przez przypadek otrzymała nagrodę dla najlepszej libero. Przede wszystkim walczy z ogromną determinacją i ma to coś, czyli ogromne serce do walki i pracy. Gratuluję debiutu w LSK i trzymam kciuki za dalszy rozwój Karoliny – powiedziała wtedy Agata Kopczyk, utytułowana trener m.in. grup młodzieżowych KS-u Pałacu Bydgoszcz, była siatkarka i reprezentantka Polski.

Teraz przed Karoliną Pancewicz kolejne wyzwanie. Od sezonu 2018/2019 będzie występować regularnie w meczach Ligi Siatkówki Kobiet.  – To na pewno będzie dla mnie wyzwanie – przeskok z siatkówki młodzieżowej do seniorskiej. Jestem jednak na to gotowa i zmotywowana do osiągnięcia kolejnych sukcesów. Wiem też, że będę mieć oparcie w sztabie szkoleniowym, który współpracował już z młodymi zawodniczkami. Razem powinniśmy wiele osiągnąć – mówi Karolina Pancewicz.

– Obserwowaliśmy rozwój Karoliny od pierwszych meczów w grupach młodzieżowych. Z każdym kolejnym rokiem Karolina coraz lepiej się rozwijała, a jej dobra postawa na boisku była niejednokrotnie nagradzana. Libero była ważnym filarem naszych walecznych drużyn i mam nadzieję, że ta cecha będzie towarzyszyć Karolinie także podczas meczów w Lidze Siatkówki Kobiet – dodaje Jacek Grabowski, prezes zarządu Volleyball Wrocław.

Zobacz również:
Karuzela transferowa Ligi Siatkówki Kobiet

źródło: impelwroclaw.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-07-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved