Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Karolina Fedorek środkową #VolleyWrocław

Karolina Fedorek środkową #VolleyWrocław

fot. #VolleyWrocław

#VolleyWrocław zakontraktował ostatnią środkową na sezon 2019/2020. Do Magdaleny Soter, Aleksandry Gancarz i Łucji Kuriaty dołączyła Karolina Fedorek. – Karolinę obserwujemy od kilku sezonów i cieszę się, że w najbliższym zagra z nami. Rozmawialiśmy z jej trenerami, siatkarkami z którymi grała i wiemy, że jest to prawdziwy boiskowy walczak. Ta cecha wpisuje się w naszą drużynę i liczę na to, że dzięki Karolinie osiągniemy kolejne sukcesy – powiedział Jacek Grabowski.

Karolina Fedorek od paru sezonów regularnie pojawiała się na parkietach pierwszoligowych zespołów. Swoją przygodę z I Ligą Kobiet zaczęła w 2015 roku, występując w barwach AZS Politechniki Śląskiej Gliwice. Przez następne trzy sezony była siatkarką drużyny WTS Solna Wieliczka, z którą dwukrotnie kończyła rozgrywki na najniższym stopniu podium. W ostatniej edycji Pucharu Polski Fedorek zajęła ze swoim zespołem piąte miejsce, przegrywając w ćwierćfinale 1:3 z późniejszym finalistą rozgrywek i brązowym medalistą LSK – Developresem SkyRes Rzeszów.Dla 25-latki #VolleyWrocław będzie pierwszym klubem w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. – Na #VolleyWrocław zdecydowałam się, ponieważ podoba mi się ambitne podejście klubu. Bardzo chciałabym z zespołem zawalczyć o play-off. Potencjał tego zespołu jest na tyle wysoki, że w żadnym ze spotkań nie będziemy stać z góry na straconej pozycji, szczególnie u siebie możemy wygrać z każdym. Bardzo ważnym czynnikiem są kibice, uwielbiam grę przy dużej publiczności, to mnie nakręca do jeszcze lepszych osiągnięć. Oprócz tego wszyscy moi znajomi opisywali Wrocław jako najpiękniejsze polskie miasto i chciałabym je bliżej poznać i  przekonać się o tym na własne oczy – powiedziała Karolina Fedorek, nowa środkowa #VolleyWrocław.

– Karolinę obserwujemy od kilku sezonów i cieszę się, że w najbliższym zagra z nami. Rozmawialiśmy z jej trenerami, siatkarkami z którymi grała i wiemy, że jest to prawdziwy boiskowy walczak. Ta cecha wpisuje się w naszą drużynę i liczę na to, że dzięki Karolinie osiągniemy kolejne sukcesy – skomentował Jacek Grabowski, prezes zarządu Volleyball Wrocław S.A.

Karolina Fedorek to dwunasta siatkarka wrocławskiego klubu na sezon 2019/2020. Wcześniej klub z Dolnego Śląska przedłużył umowy z siatkarkami, które reprezentowały #VolleyWrocław w ubiegłym sezonie. Są to: Natalia Murek, Natalia Gajewska, Roksana Wers, Magdalena Soter, Aleksandra Rasińska, Klaudia Felak, Karolina Pancewicz, Magdalena Kuziak, Roksana Irzemska oraz Aleksandra Gancarz. W drużynie wystąpi także Łucja Kuriata – środkowa, która dołączyła do seniorskiego zespołu z juniorskiej drużyny. Pierwszym trenerem będzie Wojciech Kurczyński.

Zobacz również:
Karuzela transferowa Ligi Siatkówki Kobiet

źródło: volleywroclaw.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-06-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved