Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Karolina Bohdanowicz dołącza do AZS-u

Karolina Bohdanowicz dołącza do AZS-u

fot. energetykpoznan.pl

Grająca na pozycji libero Karolina Bohdanowicz jest dziewiątą siatkarką, która dołączyła w tym oknie transferowym do  KS AZS Politechniki Śląskiej Gliwice. – Po skończonym sezonie w Poznaniu zaczęłam szukać innego klubu i razem z moim menadżerem podjęliśmy decyzję, że dobrym miejscem dla dalszego rozwoju mojej kariery będzie AZS Gliwice – zdradza powód przeprowadzki na Śląsk.

Karolina Bohdanowicz pochodzi z Włocławka, gdzie stawiała swoje pierwsze siatkarskie kroki. – Włocławek to moje rodzinne miasto i dzięki klubowi WTS Włocławek rozwinęłam swoje siatkarskie skrzydła, jednak po skończeniu gimnazjum postanowiłam podwyższyć sobie poprzeczkę. Od liceum kontynuowałam naukę w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Policach, gdzie reprezentowałam barwy szkoły, jak i miejscowego klubu PSPS Chemik Police – wspomina niespełna 21-letnia zawodniczka.Po trzech latach gry w Policach przeniosła się do Energetyka Poznań. Energetyk na zaplecze Ligi Siatkówki Kobiet awansował w 2017 roku. W swoim pierwszym sezonie drużyna z Poznania zajęła piąte miejsce w rundzie zasadniczej, by w play-off przesunąć się na czwarta lokatę. I to właśnie Karolina uważa za swój największy sukces w seniorskiej karierze. W poprzednim apetyty energetycznych dziewczyn były jeszcze większe,  skończyło się na IV miejscu w rundzie zasadniczej, ale po play-off drużyna zsunęła się na szóstą lokatę. Libero jest jednak zadowolona z ostatniego roku. – Uważam, że to był dobry dla mnie sezon, ale  jest mi przykro i czuję niedosyt, że nie udało nam się zdobyć medalu, choć cały zespół bardzo się starał. Walczyłyśmy do końca i oddałyśmy serce klubowi – podkreśla Bohdanowicz.

Od sierpnia Karolina Bohdanowicz będzie bronić barw KS AZS Politechniki Śląskiej Gliwice. – Po skończonym sezonie w Poznaniu, zaczęłam szukać innego klubu i razem z moim menadżerem podjęliśmy decyzję, że dobrym miejscem dla dalszego rozwoju mojej kariery będzie AZS Gliwice – zdradza powód przeprowadzki na Śląsk.

Niespełna 21-latka należy do pokolenia młodych zawodniczek, a te zawsze wysoko zawieszają sobie poprzeczkę. – Liczę, że z dziewczynami osiągniemy bardzo wiele, ale przede wszystkim, że będziemy tworzyć świetny team, bo atmosfera i zgranie na boisku i poza nim są bardzo ważne – podkreśla zawodniczka, która o miejsce w wyjściowym składzie rywalizować z Aleksandrą Elko.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi kobiet

źródło: azs.gliwice.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-07-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved