Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Karolina Bohdanowicz: Dla nas najważniejsza jest wygrana i dwa punkty

Karolina Bohdanowicz: Dla nas najważniejsza jest wygrana i dwa punkty

Cieszymy się z tego zwycięstwa i mam nadzieję, że ten mecz był takim na przełamanie i teraz każdy następny będzie już wygrany – mówi libero AZS-u Politechniki Śląskiej Gliwice, Karolina Bohdanowicz, po wygranym meczu w Szczyrku.  – Tie break był bardzo emocjonujący, ale dla nas jest najważniejsze, że wygrałyśmy cale spotkanie i mamy swoje pierwsze dwa punkty – dodała.

Terminarz tak się ułożył, że siatkarki AZS Politechniki Śląskiej Gliwice pierwsze dwa mecze sezonu 2019/20 rozegrały na wyjeździe, co przy tak dużych zmianach kadrowych nie ułatwiało szybkiego wejścia na odpowiedni poziom. W efekcie Akademiczki dość gładko przegrały w Wieliczce. W Szczyrku w pierwszych dwóch setach także były gorsze od rywalek.

–  Dziewczyny ze Szczyrku są młode, ale grają ułożoną i szybką siatkówkę. Trudno było zdobyć punkt, ponieważ bardzo ambitnie walczyły o każdą piłkę, to w pierwszych dwóch setach spowodowało niemałe problemy dla nas – przyznaje Karolina Bohdanowicz.

Przełom w grze gliwiczanek nastąpił pod koniec trzeciej partii, kiedy to przy stanie 22:19 dla gospodyń, podopieczne Wojciecha Czapli zdobyły sześć punktów i wygrały mecz. – W tych zwycięskich partiach  zagrałyśmy odważniej, czego zabrakło nam właśnie w 1 i 2 secie. Myślę  właśnie to  odwróciło losy spotkania na naszą korzyść – podkreśla libero AZS-u.

W siatkówce często tak bywa, że jak się nie wygrywa meczu 3:0, to potem przegrywa 2:3. W ostatniej odsłonie tego spotkania długo prowadziły szczyrkowianki, ale w końcówce górę wzięło doświadczenie gliwiczanek. – Tie break był bardzo emocjonujący, ale dla nas jest najważniejsze, że wygrałyśmy cale spotkanie i mamy swoje pierwsze dwa punkty. Cieszymy się z tego zwycięstwa  i mam nadzieję, że ten mecz był takim na przełamanie i teraz każdy następny  będzie już wygrany – podkreśla na koniec Bohdanowicz.

źródło: azs.gliwice.pl