Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Karolina Bednarek: Kolektyw może więcej

Karolina Bednarek: Kolektyw może więcej

fot. Tomasz Tadrała

– Na treningach pracuje się ciężko, ale dobrze. Musimy się poznać i zgrać, bo zespół, który tworzy kolektyw, może więcej. Potencjał jest duży, choć na razie szlifujemy technikę – mówiła nowa środkowa Atomu Trefla Sopot, Karolina Bednarek, która będzie jedną z najstarszych zawodniczek w pomorskim zespole.

Karolina Bednarek jest kolejną zawodniczką Atomu Trefla Sopot, która do Trójmiasta wraca po kilku latach przerwy. – Przygodę z Gedanią zaczynałam, mając 18 lat, a dwa lata później przeniosłam się do Alpatu Gdynia. Trójmiasto więc jest mi bliskie i jestem z nim związana od kilku lat. Powrót tutaj był wyłącznie moją decyzją, podyktowaną aspektami czysto sportowymi. Lubię tu być i chciałam tu wrócić, ale duże znaczenie miało to, dla jakiego klubu będę grać – zaznaczyła środkowa.Mimo że ma 28 lat i będzie (obok Małgorzaty Skorupy) najbardziej doświadczoną zawodniczką sopockiego zespołu, to nie czuje się jego liderką. – Nie czuję się tu mentorką. Zdecydowanie w naszym zespole taką rolę ma trener – podkreśliła zawodniczka, która zadowolona jest z pracy wykonywanej na treningach. – Na treningach pracuje się ciężko, ale dobrze. Musimy się poznać i zgrać, bo zespół, który tworzy kolektyw, może więcej. Potencjał jest duży, choć na razie szlifujemy technikę – dodała Bednarek. Nie skupia się ona jeszcze na rozgrywkach ligowych. – Jeszcze nie myślimy o meczach. Chcemy przepracować dobrze obecny okres. Nie odpuszczamy, mobilizujemy się – skomentowała zawodniczka.

W przeszłości występowała ona w ŁKS-ie, który w nadchodzącym sezonie będzie beniaminkiem Orlen Ligi. 28-letnia środkowa będzie miała więc okazję, by zmierzyć się ze swoim byłym klubem. – Zespoły z Torunia i Łodzi bardzo starały się o awans do Orlen Ligi – podkreśliła zawodniczka, która wierzy, że poszerzenie ekstraklasy przyniesie pozytywne rezultaty. – Nie wiem, jak sprawdzi się nowa formuła, ale skoro sprawdziła się u mężczyzn, to może i u kobiet będzie dobrze. Na pewno oba zespoły zasłużyły na to, żeby grać w najwyższej klasie rozgrywkowej – zakończyła Bednarek.

źródło: inf. własna, Radio Gdańsk

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-08-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved