Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Karol Urbanowicz: Obecny czas jest dla nas wielką nauką

Karol Urbanowicz: Obecny czas jest dla nas wielką nauką

fot. treflgdansk.pl

W sezonie 2019/2020 szansę na debiut otrzymał Karol Urbanowicz. Młody środkowy Trefla Gdańsk wykorzystuje obecny czas na przygotowania do matury. – Sytuacja skomplikowała się przede wszystkim w siatkówce, bo mieliśmy z Treflem duże aspiracje. Apetyt rośnie w miarę jedzenia, a my nabieraliśmy wiatru w żagle, co pokazały ostatnie spotkania. Co do szkoły, nie narzekam. Mam więcej czasu, aby przysiąść nad książkami i powtarzać materiał – przyznał osiemnastolatek.

Karol Urbanowicz przez dwa lata uczył się w spalskim SMS-ie. Nie skończył jednak tej szkoły, po dwóch latach Trefl sprowadził go z powrotem do Gdańska, gdzie drużyny młodzieżowe trenuje duet Adam Miotk i Edward Pawlun. – W Spale grałem jako przyjmujący, ale trener Pawlun powiedział, że widzi mnie na środku. Podczas pierwszego meczu na tej pozycji doznałem urazu kostki, ale to nie zmieniło jego planów. Miałem pewne wątpliwości, ale wyszło na dobre. To pozycja, która wymaga nie tylko wzrostu i szybkości, ale i dużo myślenia. Musisz czytać grę, analizować to, co robi przeciwny rozgrywający. Dziś cieszę się z tej zmiany – mówi Urbanowicz.Młody zawodnik od sezonu 2019/2020 dołączył do plusligowej drużyny. – Miałem nieprawdopodobne szczęście, że trafiłem do takiej drużyny, z takim trenerem i to w moim rodzinnym mieście. Trener Winiarski jest bardzo wyrozumiały, otworzył mi oczy na pewne sprawy i wytłumaczył wiele rzeczy. Pierwszy mecz, w którym dostałem od niego większą szansę był lutowy pojedynek z ZAKSĄ. Pojechaliśmy w czterech środkowych. Bartłomiej Mordyl miał uraz brzucha, Wojciech Grzyb miał słabszy moment, a ja wyszedłem przeciwko Benjaminowi Toniuttiemu na rozegraniu. Stresowałem się okropnie i nie był to wymarzony debiut, ale mimo wszystko, byłem szczęśliwy – opowiada o swoich początkach w seniorskiej drużynie z Gdańska środkowy.

Sezon przerwany został nagle. Ostatnim meczem PlusLigi było starcie Trefla Gdańsk z Aluron Virut CMC Zawiercie. 11 marca gdańszczanie wygrali 3:0. – Sytuacja skomplikowała się przede wszystkim w siatkówce, bo mieliśmy z Treflem duże aspiracje. Apetyt rośnie w miarę jedzenia, a my nabieraliśmy wiatru w żagle, co pokazały ostatnie spotkania. Co do szkoły, nie narzekam. Mam więcej czasu, aby przysiąść nad książkami i powtarzać materiał. Z tego co wiem, matury są przesunięte o półtora miesiąca, na połowę czerwca. Wykorzystuję ten czas, jak tylko mogę. Mam jednak nadzieję, że wszystko wróci do normy. Obecny czas jest dla nas wielką nauką. Doceniajmy wolność, którą mieliśmy na co dzień, to jakie mieliśmy fajne i pozytywne życie – zaznacza Karol Urbanowicz.

źródło: sport.trojmiasto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved