Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Karol Rędzioch: To będzie intensywny okres

Karol Rędzioch: To będzie intensywny okres

Trenera Andrea Anastasi i statystyk Karol Rędzioch w niedzielę dołączą do reprezentacji Belgii, która już od 1 maja przygotowuje się do startu w Lidze Europejskiej. Pierwszy mecz Belgowie pod wodzą swojego nowego trenera rozegrają 19 maja.

Trener Andrea Anastasi został ogłoszony selekcjonerem kadry Belgii w połowie marca. Z kolei już 19 maja zadebiutuje w roli szkoleniowca „Czerwonych Diabłów” w meczu ze Szwecją w ramach rozgrywek Ligi Europejskiej. Razem z Anastasim w sztabie kadry Belgii pracować będzie Karol Rędzioch – statystyk Trefla Gdańsk. – Przygotowania kadry zaczęły się już 1 maja, a my z Andreą dołączamy dziś. W Belgii będziemy cztery-pięć dni i lecimy od razu do Szwecji, gdzie gramy pierwszy mecz Ligi Europejskiej. Następnego dnia po tym spotkaniu udajemy się do Estonii na kolejne starcie – mecze są rozgrywane co trzy-cztery dni, więc będzie to intensywny okres – mówi Karol Rędzioch.Belgia w rozgrywkach grupowych Ligii Europejskiej będzie się mierzyć z wspomnianymi już Szwecją i Estonią, a także Słowacją. Ostatni mecz fazy grupowej Belgowie rozegrają 6 czerwca. Turniej finałowy, do którego awansują najlepsze ekipy, odbędzie się z kolei 13 i 14 czerwca. – Jeśli awansowalibyśmy do finałów, to następnie od połowy czerwca będziemy mieć najprawdopodobniej wolne, a przygotowania do mistrzostw świata rozpoczniemy 1 sierpnia – mówi Rędzioch. 1 sierpnia okres przygotowawczy ruszy także w ekipie Trefla Gdańsk. – Trener Anastasi na pewno na początku sierpnia przyleci do Gdańska, ja bardzo możliwe, że w klubie będę przez pierwsze półtora tygodnia i około 10 sierpnia dołączę do kadry Belgii – dodaje Karol Rędzioch.

Podczas mistrzostw świata Belgowie będą rywalizować w grupie A, w której znalazły się także reprezentacje Włoch, Argentyny, Japonii, Słowenii oraz Dominikany. Polska natomiast walczyć będzie w grupie D z Bułgarią, Iranem, Kubą, Finlandią i Portoryko. Początek mistrzostw świata 9 września.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-05-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved