Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Karol Kłos: Rio dało mi ogromny bagaż doświadczeń

Karol Kłos: Rio dało mi ogromny bagaż doświadczeń

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Rio jako zawodnikowi dało mi naprawdę ogromny bagaż doświadczeń. Mam nadzieję, że nikt nam nie zarzuci, że my po prostu oddaliśmy mecz i się z tym pogodziliśmy, bo tak nie jest. To już się stało i można było jeszcze walczyć na boisku, a po meczu już nic nie można zrobić. Było na tych igrzyskach wielu debiutantów i myślę, że dla każdego była to dobra lekcja, ja to właśnie tak odbieram – mówi olimpijczyk Karol Kłos, który już niebawem po krótkim urlopie dołączy do swojej drużyny – PGE Skry Bełchatów.

Karol Kłos po zakończeniu rywalizacji w Rio de Janeiro jeszcze jakiś czas pozostał w Brazylii, skupił się jednak tylko na odpoczynku. Jak poradził sobie z faktem, że inni walczyli o medale, a on mógł się temu tylko przyglądać? – Szczerze mówiąc, myślałem, że będzie dużo gorzej, że będzie mi jeszcze bardziej przykro, widząc innych z medalami. Dla mnie jednak igrzyska olimpijskie skończyły się, jak odpadliśmy, potem już nie śledziłem, nie oglądałem meczów. Po prostu psychicznie i fizycznie odpoczywałem – opowiada Kłos. Środkowy PGE Skry Bełchatów i reprezentacji Polski podkreślił jednak, że udział w turnieju olimpijskim to była ciekawa przygoda. – Poza tym nieszczęsnym meczem ćwierćfinałowym to była naprawdę fantastyczna przygoda. To jest coś zupełnie odmiennego niż inne turnieje. Jest wielu wspaniałych sportowców, których się nie widuje na co dzień, emocje, jakich chyba jeszcze nie przeżyłem, nawet mimo mistrzostw świata w Polsce. To jeszcze bardziej mobilizuje człowieka, jeszcze bardziej się on skupia na meczu i wchodzi na jeszcze wyższy poziom, by innym pewne rzeczy udowodnić – mówi Karol Kłos.

Kłos zaznaczył także, iż nie ma odczucia, że przytłoczyła go presja. – Ja byłem przygotowany na coś takiego. To były emocje, ale takie pozytywne, które mobilizują człowieka do grania jeszcze lepiej – przyznaje. – Możemy teraz rozpamiętywać ten ćwierćfinał. Nie wyszedł nam ten mecz, zagraliśmy słabo. Mieliśmy drugiego seta, gdzie mogliśmy go wygrać i remisować w meczu, ale oddaliśmy go Amerykanom i potem już było tylko gorzej – dodaje Karol Kłos. W kontekście olimpijskiego występu biało-czerwonych trzeba też pamiętać, jaką drogę oni przeszli, aby tam pojechać i jak niewiele brakowało, aby reprezentacja Polski w ogóle do Brazylii nie poleciała. – Wiele się wydarzyło. Droga do Rio de Janeiro była bardzo długa i tym bardziej jest nam przykro, że przegraliśmy 0:3. Zawsze gdzieś spadaliśmy na cztery łapy i walczyliśmy dalej, a tutaj mecz przegrany i koniec marzeń. To było chyba najtrudniejsze w tym wszystkim – stwierdził Kłos.Emocje już nieco opadły i teraz przed zawodnikami kolejne wyzwania, najpierw klubowe, a potem reprezentacyjne. – Trzeba odpocząć, pozbierać się i pisać nową historię i być silniejszym. Rio jako zawodnikowi dało mi naprawdę ogromny bagaż doświadczeń. Mam nadzieję, że nikt nam nie zarzuci, że my po prostu oddaliśmy mecz i się z tym pogodziliśmy, bo tak nie jest. To już się stało i można było jeszcze walczyć na boisku, a po meczu już nic nie można zrobić. Było na tych igrzyskach wielu debiutantów i myślę, że dla każdego była to dobra lekcja, ja to właśnie tak odbieram – mówi Karol Kłos, który teraz zamierza dalej pracować. – Nie będę płakał, tylko dalej pracował. Nie wiem, czy pojadę do Tokio, będę miał wtedy 31 lat, więc to jest odległa przyszłość. W Rio było tylko trzech zawodników z Londynu, więc może być ciężko i mam tego świadomość. Tym bardziej szkoda, że nie przywiozłem medalu – żałuje.

Czy według środkowego naszej reprezentacji medal w Rio był w ogóle możliwy? –  Myślę, że tak. Jeżeli ten mecz z USA potoczyłby się troszkę inaczej i byłoby 1:1 w setach, to mogłoby być różnie – stwierdził. Oczywiście po porażce od razu pojawiły się głosy na temat zmiany na stanowisku selekcjonera. – Niech sobie gdybają, kto tam będzie trenerem. My mamy coś innego do roboty – krótko stwierdził Karol Kłos.

źródło: inf. własna, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-08-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved