Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Karol Kłos: Zenit ma pociąg pieniędzy

Karol Kłos: Zenit ma pociąg pieniędzy

fot. Katarzyna Antczak

Już w ten czwartek PGE Skra Bełchatów stanie przed wielką szansą awansu do Final Four Ligi Mistrzów. Aby tego dokonać, musi „dobić” głównego pretendenta do tytułu – Zenit Kazań. Na rosyjskiej ziemi bełchatowianie zwyciężyli 3:2, ale podczas starcia w łódzkiej Atlas Arenie muszą wykrzesać z siebie maksimum zaangażowania i umiejętności, aby pokonać ekipę Władimira Alekny.

Pokonanie Zenitu Kazań to wielka sprawa, ale czasu na świętowanie tego wydarzenia nie mieliście za wiele?

Karol Kłos: – Nie było czasu, bo już następnego dnia o świcie ruszaliśmy na lotnisko, by wrócić do kraju. Zresztą w siatkówce nie ma kiedy się cieszyć, bo jeden mecz goni kolejny. Może w piłce nożnej po dwa-trzy miesiące wszyscy przeżywają wielkie wygrane.Zwycięstwo z takim potentatem to duża dawka motywacji i większej pewności siebie przed kolejnymi meczami?

– Wygrana z Zenitem poprawiła nam humory. Może trochę też baliśmy się, że po takim meczu w niedzielę w spotkaniu ligowym z AZS-em Politechniką Warszawską nie pójdzie nam łatwo, bo mecze po takiej dawce emocji jak te w Kazaniu są bardzo trudne. Jednak i w stolicy odnieśliśmy zwycięstwo.

W Kazaniu było widać, że podrażniliście ambicje Zenitu? Były spięcia pod siatką?

– Zdarzały się różne sytuacje. Z pewnością przyjechali do Łodzi bardzo zmotywowani, by pokazać kto tu rządzi. Ciekaw jestem, czy ta porażka w pierwszym meczu podziała na nich tak, że tym razem będą w nas piekielnie mocno zagrywać, czy może jeżeli coś w trakcie meczu nie będzie im wychodzić, to się podłamią. Mnie bardzo cieszy to, że w Kazaniu po wygraniu dwóch setów i doprowadzeniu do tie-breaka nie spoczęliśmy na laurach, nie opadliśmy z sił, tylko doprowadziliśmy sprawę do końca. Mam nadzieję, że w Łodzi zagramy z podobną determinacją.

Utarliście nosa jednemu z najbogatszych klubów w Europie. Facundo Conte po powrocie z Rosji mówił, że pieniądze to nie wszystko, bo choć można za nie kupić najlepszych zawodników, to oni muszą jeszcze zaprezentować odpowiedni poziom…

– Zenit ma worek pieniędzy? Chyba cały pociąg! Ja tam nikomu nie zaglądam do portfela, ale Andrzej Wrona stwierdził, że za takie zwycięstwo to siatkarze Zenitu powinni nam oddać po swojej miesięcznej wypłacie.

Cały wywiad Edyty Kowalczyk w Przeglądzie Sportowym

 

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-03-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved