Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Karol Kłos: Mamy zbyt wiele niewiadomych

Karol Kłos: Mamy zbyt wiele niewiadomych

fot. Katarzyna Antczak

Dzięki przesunięciu igrzysk olimpijskich na 2021 rok FIVB trwa w nadziei na rozegranie Ligi Narodów. Zawodnicy i trenerzy nie podzielają entuzjazmu władz federacji poddając wątpliwości zasadność rozegrania turnieju oraz bezpieczeństwo uczestników. – Priorytetem jest ratowanie klubów, a dopiero potem Liga Narodów, która jest imprezą komercyjną – powiedział Polsatowi Sport trener MKS Będzin Jakub Bednaruk.

Jedyną imprezą reprezentacyjną w tym sezonie ma być Liga Narodów. Zdania na temat słuszności jej rozegrania są jednak podzielone. Trener MKS Będzin, który miał również okazję poprowadzić reprezentację Polski w poprzedniej edycji turnieju, Jakub Bednaruk nie jest zwolennikiem takiego rozwiązania.Nie ma możliwości, żeby poruszać się między krajami. Sytuacja potrwa najprawdopodobniej do końca roku kalendarzowego. Całe zespoły musiałyby odbywać dwutygodniowe kwarantanny. Nie wiem, co jest dla nas ważniejsze, Liga Narodów czy rozgrywki krajowe – powiedział.

Bednaruk zaproponował inne rozwiązanie. – Dobrym pomysłem byłoby rozegranie turnieju w okolicach sierpnia czy września. Nie przeszkadzałoby to w rozegraniu PlusLigi. Musimy znaleźć priorytety w czasach kryzysu. Na dziś nie widzę możliwości rozegrania Ligi Narodów – skomentował.

Cały czas wielką niewiadomą pozostają warunki wznowienia rozgrywek klubowych. O jego przedstawienie apelował niedawno trener Vervy Warszawa Orlen Paliwa Andrea Anastasi. Również szkoleniowiec MKS Będzin oczekuje z niecierpliwością na nowe wieści. – Musimy przedstawić plan ligi na sezon 2020/2021, bo z czymś trzeba pójść do sponsora. Będzie ich mniej, więc muszą wiedzieć, na co wydają pieniądze. Priorytetem jest ratowanie klubów, a dopiero potem Liga Narodów, która jest imprezą komercyjną – ocenił.

Zdanie Karola Kłosa jest bardzo podobne. – Granie Ligi Narodów jest organizowaniem turnieju na siłę. Mamy zbyt wiele niewiadomych, a zdrowie jest najważniejsze. Dla nas nic się nie zmienia, reprezentacja i tak spotka się w te wakacje i będzie trenować. Vital Heynen kontaktował się z nami i zapowiadał to – powiedział. – Gdybyśmy jednak zagrali Ligę Narodów, to mogłaby być bardzo ciekawa, bo pewnie reprezentacje wystawiłyby najmocniejsze składy – dodał.

Cały artykuł w serwisie Polsatu Sport.

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved