Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Karol Kłos: Teraz każdy mecz jest ważny

Karol Kłos: Teraz każdy mecz jest ważny

Bardzo ciekawe widowisko stworzyły w niedzielę drużyny z Bełchatowa i Jastrzębia-Zdroju. W hali Energia kibice obejrzeli tie-breaka, w którym triumfowali gospodarze. – Popełniliśmy mniej błędów w tie-breaku i to było kluczem do zwycięstwa – stwierdził po spotkaniu środkowy PGE Skry Bełchatów, Karol Kłos.

Dla obu drużyn niedzielny pojedynek był niezwykle ważny. W czołówce tabeli jest ścisk i każdy punkt może okazać się kluczowy w walce o najważniejsze spotkania w sezonie. Przed tym meczem wyżej plasowali się jastrzębianie, ale wygrana pozwoliła ekipie z Bełchatowa przesunąć się o dwa miejsca do góry i to Skra jest teraz w lepszej sytuacji, zajmując trzecią lokatę. – Przed meczem nastawiamy się na taką właśnie walkę. Nikt się na boisku nie położy. Każdy z czwórki, a właściwie z piątki zespołów będzie walczyć do samego końca, by być w tej fazie play-off – stwierdził Karol Kłos. Jego drużynie w ostatnim czasie szło różnie, ale bełchatowski zespół nie poddaje się i dąży do osiągnięcia swoich celów. – Nigdy nic nie wiadomo, ale będziemy walczyć o tę czwórkę na pewno – zapewnił środkowy PGE Skry.Obie drużyny wytoczyły w tym spotkaniu najcięższe działa. Zarówno Skra, jak i jastrzębianie zdobyli w tym spotkaniu po 7 punktów bezpośrednio z pola zagrywki, ale to bełchatowianie byli królami bloku, wygrywając w tym elemencie 14:6. – Myślę, że wytrzymaliśmy przede wszystkim tego tie-breaka. Pierwszy set był wyrównany – Jastrzębski Węgiel go wygrał. Drugiego seta my wygraliśmy dosyć wysoko, a w trzecim znowu na przewagi jastrzębianie, a czwartego my – znowu wysoko. Wytrzymaliśmy chyba tę nerwówkę. Popełniliśmy mniej błędów w tie-breaku i to było kluczem do zwycięstwa – podsumował starcie Karol Kłos, który zdobył w nim 13 punktów – osiem atakiem, cztery blokiem i jeden zagrywką. W ataku środkowy przy dziesięciu próbach zanotował 80% skuteczności.

Teraz przed jego zespołem ciężkie starcie w Lidze Mistrzów, zwłaszcza pod względem mentalnym, ponieważ zdecyduje o być albo nie być Skry w tych europejskich pucharach. – Teraz każdy mecz jest ważny. Nie możemy odpuszczać. Dobre jest jednak to, że nie możemy kalkulować i po prostu musimy wygrywać. Nie jest ważne jak, ważne jest, byśmy wygrywali. Idzie ciężko, ale wygrywamy i to jest ważne – powiedział środkowy bełchatowian. Starcie z rumuńskim SCMU Craiova rozegrane zostanie w najbliższą środę w Bełchatowie.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-02-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved