Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Karol Kłos: Na taki mecz trzeba się podwójnie skupić

Karol Kłos: Na taki mecz trzeba się podwójnie skupić

fot. Katarzyna Antczak

Polacy nie zwalniają tempa. Chociaż w meczu z Egiptem wystąpili głównie zmiennicy, drużyna prowadzona przez Vitala Heynena nie miała problemów i odniosła kolejne zwycięstwo. – Pełna kontrola, ale musieliśmy trzymać koncentrację do końca, bo tacy przeciwnicy są nieobliczalni. W takim turnieju jakim jest Puchar Świata można szybko stracić koncentrację a musimy ją trzymać do samego końca – podkreślił libero reprezentacji Polski, Damian Wojtaszek.

Po pokonaniu Rosjan biało-czerwoni zmierzyli się z Egipcjanami. Drugim najlepiej punktującym tego meczu był Karol Kłos, który pięciokrotnie skutecznie zablokował zagrania rywali, skończył również 5 ataków i tylko raz sam został zatrzymany. – Na taki mecz trzeba się podwójnie skupić, przede wszystkim żeby zagrać i zrobić co trzeba, czyli zdobyć trzy punkty i to nam się udało, ale też, żeby sobie o tej godzinie nic nie zrobić, bo jak człowiek wyjdzie rozkojarzony, to zazwyczaj w siatkówce coś się dzieje, albo się kręci kostki, albo robią się inne rzeczy. Bardzo cieszymy się, że pełen skład jest zdrowy, trzy punkty są – skomentował Karol Kłos.Trener Gido Vermoulen podobnie jak Vital Heynen sięgnął po zmiany, jednak nie dały one rezultatu. – To był bardzo specyficzny mecz, trzeba było dostosować się do przeciwnika, czyli zagrać tak, żeby wygrać bez kontuzji i sprawnie 3:0 – powiedział po meczu Marcin Komenda. – Egipcjanie wyszli takim składem, że cały plan runął, bo powymieniali czterech zawodników, których teoretycznie miało nie być i plan się zmienił. Trzeba było wygrać ten mecz, to było najważniejsze, żeby stracić jak najmniej sił – zaznaczył rozgrywający.

Najbardziej obciążonym siatkarzem w przyjęciu po stronie Polaków był libero Damian Wojtaszek. Siatkarz odebrał 21 zagrywek rywali, tylko raz popełnił błąd notując 48% pozytywnego przyjęcia. – Gramy z takim nieobliczalnym przeciwnikiem, który sam nie wie gdzie zagrywa. Najgorsze piłki to takie, których się nie spodziewamy a trzeba je dokładnie przyjąć. Najważniejsze, że wygraliśmy teoretycznie drugim, zmienionym składem z drużyną z Egiptu i czekamy teraz na bardzo ważny mecz Stany Zjednoczone – Brazylia – stwierdził Damian Wojtaszek.

Na co stać polskich siatkarzy na Pucharze Świata w Japonii?

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

źródło: opr. własne, Polsat Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-10-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved