Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Karol Kłos: Jak mamy się integrować, skoro będziemy zamknięci w pokojach

Karol Kłos: Jak mamy się integrować, skoro będziemy zamknięci w pokojach

fot. Katarzyna Antczak

Zapowiedzi odmrażania polskiego sportu wlały nadzieję w serca kibiców i zawodników, jednak wciąż więcej pytań niż odpowiedzi. Siatkarze nie są jednak przekonani, czy treningi w 6-osobowych grupach są najodpowiedniejszą formą budowania formy. – Obóz pomógłby nam trochę poodbijać i mieć kontakt z piłką, bo o zrobieniu formy raczej bym nie mówił. No i dobrze byłoby być znowu w grupie, tylko jak to zrobić w Spale, skoro mamy się widywać po sześciu – zastanawia się Karol Kłos.

Według ostatnich informacji, wynikających z ustaleń rządu, reprezentanci mają spotkać się na zgrupowaniu w Spale 1 czerwca. Pojawia się jednak wiele wątpliwości, czy aktualnie dopuszczona forma treningów, sprawdzi się w przypadku siatkarzy. Treningi mają się odbywać w 6-osobowych grupach, dodatkowo zawodnicy mają unikać kontaktu. – Jeśli nie zostanie to jakoś poluzowane, na przykład jeżeli nie będziemy trenować razem, to się robi trochę bez sensu. Mielibyśmy pracować w szóstkach, po czym wracać samemu do pokoju i siedzieć bez wychodzenia, spotykając się może na posiłkach. Te rzeczy powodują, że zastanawiam się, czy całe to zamieszanie ma jakiś sens. Może lepiej poczekać jeszcze miesiąc, dwa, czy trzy aż to wszystko się uspokoi. I wtedy wrócić na w miarę normalnych zasadach, bo pewnie takie całkiem normalne to one jeszcze długo nie będą. Przecież do igrzysk jest kilkanaście miesięcy, czasu nie zabraknie – nie ukrywa Karol Kłos.Środkowy ma świadomość, że takie zgrupowanie nie byłoby najlepszą formą przygotowań. Nie wiadomo wprawdzie, czy w tym sezonie jakiekolwiek rozgrywki reprezentacyjne będą miały miejsce, ale na obozach dba się nie tylko o kondycję fizyczną. Trudno jednak liczyć na integrację z grupą, skoro z automatu ma być ona podzielona. – Obóz pomógłby nam trochę poodbijać i mieć kontakt z piłką, bo o zrobieniu formy raczej bym nie mówił. No i dobrze byłoby być znowu w grupie, tak by się ona nie rozerwała, lecz jeszcze bardziej umocniła. Tylko jak to zrobić w Spale, skoro mamy się widywać po sześciu i siedzieć samemu w pokoju dwa, trzy tygodnie? To jakoś mi na integrację nie wygląda. Tyle dobrego, że został jeszcze ponad miesiąc i może nastąpią jeszcze jakieś zmiany w tych przepisach – ma nadzieję zawodnik PGE Skry Bełchatów.

źródło: opr. własne, Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved