Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Karol Kłos: Mogło być lepiej

Karol Kłos: Mogło być lepiej

fot. Katarzyna Antczak

Reprezentacja Polski postawiła kolejny krok do pewnego zwycięstwa w grupie D mistrzostw Europy, pewnie rozprawiając się z Czarnogórą, która nie postawiła szczególnie dużego oporu. Choć Polacy w każdym secie wyraźnie pokonali oponenta, to zdaniem Karola Kłosa Polaków stać było na jeszcze lepszą postawę. – Pierwszy set to pełna dominacja. W kolejnych setach mogło być lepiej, ale jestem zdania, że siatkówka jest grą błędów – stwierdził środkowy.

Poza pierwszym spotkaniem, w którym „Orły” wywalczyły zwycięstwo z Estonią, podopieczni Vitala Heynena idą przez turniej jak burza, bardzo pewnie pokonując kolejnych oponentów. Nie inaczej było z Czarnogórą, która łącznie zdobyła zaledwie 46 małych punktów. – Pierwszy set to pełna dominacja. W kolejnych setach mogło być lepiej, ale jestem zdania, że siatkówka jest grą błędów. Czasami przeciwnik zrobi coś, co nawet nas zaskoczy. Dziś tak było. Oni przecież też grają w siatkówkę i jest tam kilku dobrych zawodników – stwierdził Karol Kłos.Przed i podczas spotkania Heynen zdecydował się na kilka roszad w składzie, dając szansę rezerwowym zawodnikom. Na takiej decyzji skorzystał Marcin Komenda. – Bardzo się cieszę, iż trener dał mi szansę w tym spotkaniu. Pokazaliśmy, że mamy długą ławkę i niezależnie, kto jest na boisku, to gramy dobrze. Przez cały mecz kontrolowaliśmy sytuację. Dziękujemy również kibicom, bo to, co wyprawiają, jest nie do opisania. Bardzo przyjemnie się gra i nie trzeba żadnej motywacji, gdyż to oni są motywacją – powiedział rozgrywający.

W trzeciej odsłonie pojedynku Polacy mieli słabszy początek, na co czasem zareagował Heynen, dość mocno wyrażając swoje niezadowolenie. Z czasem mistrzowie świata poprawili swoją grę, w pewnym stylu kończąc spotkanie. – Jeśli się wygrywa wysoko dwa sety, to trudno utrzymać koncentrację w trzeciej partii. W głowie pojawiają się myśli, że w teraz też powinno być wysoko. Czarnogóra ma jednak kilku zawodników grających w klasowych klubach i to nie są słabi siatkarze, więc należy im się szacunek i właśnie z tego powodu warto pewnie wygrać trzecią odsłonę, by pokazać im, że graliśmy na sto procent – stwierdził Komenda.

Zajęcie pierwszego miejsca w grupie przez polską kadrę jawi się już jako formalność. Niejasności z miejscem rozgrywania kolejnych meczów sprawiają jednak, że „Orły” nie są pewne swojej przyszłości w kontekście grania kolejnych meczów. – Szczerze mówiąc, drabinka jest tak zagmatwana i tak to się może ułożyć, że nie wiem, jak to wygląda i będę słuchał z dnia na dzień, i patrzył na plan, jak to wygląda – powiedział Kłos.

Polscy siatkarze w ME

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

źródło: inf. własna, Polska Siatkówka

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved