Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Karol Kłos: Jeszcze wiele może się wydarzyć

Karol Kłos: Jeszcze wiele może się wydarzyć

– Mieliśmy zadanie przed sobą żeby się zakwalifikować. To był chyba najważniejszy turniej w tym roku po to, żeby w przyszłym roku móc walczyć o medale igrzysk olimpijskich i to się udało, dlatego bardzo się cieszymy. Trener jest mega szczęśliwy, widać, że zeszło z niego wszystko – powiedział po zwycięstwie nad Słowenią środkowy Karol Kłos.

Reprezentacja Polski w niedzielę postawiła kropkę nad i, zapewniając sobie awans do igrzysk olimpijskich. – Przede wszystkim dziękujemy wspaniałej publiczności. Pełna hala przez trzy dni bardzo nam pomogła. Świetny mecz z Francuzami. A jakie to jest uczucie? Bardzo fajne uczucie, ale jeszcze daleka droga do Tokio, jeszcze wiele może się wydarzyć. Mam nadzieje, że będą się dziać same pozytywne rzeczy i polecimy wszyscy, zobaczymy w jakim składzie, bo już tu zaczynają się pytania – powiedział Karol Kłos.

Turniej kwalifikacyjny nie jest ostatnią reprezentacyjną imprezą w tym roku. Biało-czerwonych czeka jeszcze udział w mistrzostwach Europy oraz Pucharze Świata. Od początku jednak to walka o awans do igrzysk olimpijskich była priorytetem drużyny prowadzonej przez Vitala Heynena. – Mieliśmy zadanie przed sobą żeby się zakwalifikować. To był chyba najważniejszy turniej w tym roku po to, żeby w przyszłym roku móc walczyć o medale igrzysk olimpijskich i to się udało, dlatego bardzo się cieszymy. Trener jest mega szczęśliwy, widać, że zeszło z niego wszystko. Bardzo długo się przygotowywał, długo mówił o meczu z Francuzami, przygotowywaliśmy się do niego. Teraz na twarzach pojawiły się uśmiechy, rozluźnienie i chwila zasłużonego odpoczynku – stwierdził środkowy.

Zgodnie z kalkulacjami Polacy nie musieli wygrać nawet seta ze Słoweńcami, wystarczyło odpowiednie ratio punktowe. Biało-czerwoni przegrali pierwszą partię, jednak w kolejnych nie dali szans przeciwnikom i zakończyli turniej w Gdańsku z kompletem zwycięstw. – Po tak dobrym meczu, jaki wczoraj zagraliśmy, trener mówił, że to nie był najlepszy mecz, bo zawsze są rezerwy, potrzebowaliśmy takiego jednego seta przetarcia. Tam wszystko było w miarę pod kontrolą, nie było aż takiej nerwówki, ale fajnie, że wygraliśmy seta. Później wjechał drugi skład i dociągnął. Fajnie skończyć taki turniej zwycięstwem 3:1 ze Słowenią – rachunki wyrównane, bo mieliśmy trochę z nimi przebojów, historii, trochę się odgryźliśmy – zakończył Kłos.

źródło: opr. własne, sport.tvp.pl