Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > Karol Kłos: Cieszę się z każdego spotkania

Karol Kłos: Cieszę się z każdego spotkania

fot. Katarzyna Antczak

Po 8. kolejkach Pucharu Świata biało-czerwoni mają na swoim koncie 7 zwycięstw i aktualnie zajmują drugie miejsce w tabeli. W niedzielę biało-czerwonych czeka mecz z niepokonaną na tym turnieju reprezentacją Brazylii. – Na takim turnieju nie można pozwolić sobie na wpadkę i każdego dnia trzeba być na sto procent skoncentrowanym – powiedział środkowy reprezentacji Polski, Karol Kłos. 

W piątek Polacy pokonali Australijczyków bez straty seta. Jedną z najjaśniejszych postaci tego spotkania był Karol Kłos, który zapisał na swoim koncie pięć bloków. – Po Lidze Narodów miałem okazję trochę popatrzeć z kwadratu na mecze w mistrzostwach Europy, więc cieszę się z każdego spotkania rozegranego na Pucharze Świata. Sił i zdrowia mi nie brakuje. Może stąd tyle bloków. Dyspozycja w tym elemencie cieszy mnie najbardziej. Oby jeszcze kilka wpadło do końca turnieju – stwierdził siatkarz.Już w niedzielę biało-czerwoni zmierzą się z Brazylią. Canarinhos w tym turnieju spisują się znakomicie. W ośmiu dotychczasowych spotkaniach stracili tylko dwa sety i zajmują miejsce na czele tabeli. Podopieczni Vitala Heynena muszą wygrać w tym spotkaniu, żeby zachować realne szansę na złoto Pucharu Świata. – Równie ważne będą późniejsze spotkania z Kanadą i Iranem. Na takim turnieju nie można pozwolić sobie na wpadkę i każdego dnia trzeba być na sto procent skoncentrowanym. Niespodzianek nie brakuje, a ostatnio Kanada o mały włos nie sprawiła jej w meczu z USA – przyznał zawodnik.

Puchar Świata wieńczy tegoroczny sezon reprezentacyjny, który rozpoczął się już pod koniec maja. Wielu siatkarzy przyjechało na ten turniej tuż po mistrzostwach Europy, na których Polacy zdobyli brązowy medal. Wcześniej podopieczni Vitala Heynena stanęli na najniższym stopniu podium Ligi Narodów, a także wywalczyli kwalifikację do igrzysk w Tokio. Czy siatkarze są wyczerpani tak długim sezonem? – Zmęczenie odczuwamy raczej dlatego, że to już piąty tydzień poza domem. Codziennie mamy albo trening, albo mecz. Chociaż po piątkowym z Australią nie było tak źle. W Japonii godziny spotkań też nie pomagają. Wstajesz rano i jedziesz do hali na mecz. Na szczęście przed nami jeszcze tylko trzy, trener dobrze rotuje składem, więc jestem spokojny o to, że wytrzymamy do końca. Jeżeli chodzi o motywację, to z pewnością każdy z nas ją ma. Będziemy bić się o medale do samego końca. Niczego więcej nie potrzeba. Nakręcamy się jak tylko możemy i cieszymy grą, co było wyraźnie widać w ostatnim secie meczu z Australią, który wygraliśmy do dziewięciu – zapowiedział Karol Kłos.

*cały wywiad Edyty Kowalczyk w Przeglądzie Sportowym

źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Puchar Świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-10-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved