Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Karol Jankiewicz: Jesteśmy bogatsi o doświadczenie

Karol Jankiewicz: Jesteśmy bogatsi o doświadczenie

fot. KS Norwid Częstochowa

 – Żałujemy meczów, w których sami sobie zabraliśmy szansę na więcej punktów. Ten sezon pokazał nam, że trzeba walczyć do końca, nie patrząc na tabelę, w której przetasowania były ogromne. Praktycznie do końca nie było wiadomo, kto znajdzie się w fazie play-off – powiedział Karol Jankiewicz, rozgrywający AGH AZS Kraków.

Jak radzisz sobie w nowej sytuacji? Sportowcy raczej nie są przyzwyczajeni do siedzenia wdomu. Trudno ci było przyzwyczaić się do obecnych obostrzeń?Karol Jankiewicz:Myślę, że nie chodzi tylko i wyłącznie o sportowców. Aktualna sytuacja i to, co się dzieje na świecie nie sprzyja nikomu. Coraz trudniej jest wysiedzieć w domu, aczkolwiek trzeba wytrzymać i poczekać aż wszystko wróci do normy. Dostaliśmy z klubu plan treningowy jaki mamy wykonywać w domach, lecz wiadomo, że brakuje tego ruchu.

Pogodziłeś się już z myślą o zakończeniu rozgrywek? Dla sportowców to chyba dziwna sytuacja, że na boisku nie zostały rozdane medale, a los przerwał zmagania?

– Jak się nie mylę, chyba pierwszy raz w historii miało miejsce takie zakończenie rozgrywek. To niespotykana sytuacja, ale decyzja o zakończeniu sezonu była najrozsądniejsza, patrząc na całą tę pandemię. Pod koniec rundy ciężko było skupić się już tylko na siatkówce. Ogrom informacji oraz wytycznych jakie do nas spływały z każdej strony nie sprzyjały grze. Pewne jest to, że każdy z nas nie tak sobie wyobrażał zakończenie sezonu i chciał zakończyć rywalizację na parkiecie, ale w tej chwili najważniejsze jest nasze zdrowie i naszych bliskich.

Do końca rundy zasadniczej walczyliście o miejsce w ósemce, a w play-off rywalizacja była otwarta, więc chyba możecie odczuwać niedosyt? Czego w ogóle może nauczyć was ta sytuacja, w której zabrakło decydujących rozstrzygnięć?

– Na pewno jesteśmy bogatsi o doświadczenie. Przez większość sezonu goniliśmy czołową ósemkę, a pod jego koniec w niej się zameldowaliśmy. Jest odczuwalny niedosyt, ale bardziej żałujemy meczów, w których sami sobie zabraliśmy szansę na więcej punktów. Ten sezon pokazał nam, że trzeba walczyć do końca, nie patrząc na tabelę, w której przetasowania były ogromne. Praktycznie do końca nie było wiadomo, kto znajdzie się w fazie play-off. A jakie było zakończenie? Wszyscy wiemy.

A jaki to ogólnie był sezon dla AGH? U siebie potrafiliście sprawić kilka niespodzianek, ale na wyjazdach szło wam trochę gorzej…

– Z pewnością po tym sezonie każdy zrobił indywidualny postęp i polepszył swoje umiejętności, do tego zdobywając cenne doświadczenie. To zdecydowanie pozytywny aspekt. Co do naszej gry, to lepiej prezentowaliśmy się u siebie. Wykorzystywaliśmy atut własnej hali, często urywając w niej punkty wyżej notowanym zespołom. Patrząc na nasze wyniki, można powiedzieć, że falowaliśmy, co być może było spowodowane brakiem doświadczenia.

Do AGH trafiłeś w połowie poprzedniego sezonu. Jak porównałbyś rozgrywki 2018/2019 oraz 2019/2020? Dużo było w nich podobieństw i różnic?

– Pierwsze co mi przychodzi na myśl jest to, że w sezonie 2018/2019 graliśmy o pozostanie w lidze. W tym sezonie jednak znaleźliśmy się w tej ósemce. Dodatkowo każda kolejka przynosiła niespodzianki. Z wyjątkiem Stali Nysa, która brylowała w tym sezonie, każdy mógł wygrać z każdym. Uważam, że w tym sezonie liga była bardziej wyrównana i emocjonująca.

 A jaka według ciebie czeka przyszłość siatkówki po pandemii? Czy uważasz, że szybko uda się wrócić do w miarę normalnej gry i czy masz nadzieję, że kolejny sezon rozpocznie się zgodnie z planem?

– Na pewno każdy człowiek związany ze sportem mocno wierzy w to, że planowo rozpocznie się przyszły sezon. Niestety, nikt nie jest w stanie przewidzieć, kiedy zakończy się sytuacja związana z koronawirusem. Mam nadzieję, że sponsorzy i partnerzy klubów dalej pozostaną ze swoimi drużynami. Jest to istotne nie tylko dla zawodników, ale także dla całej ligi.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved