Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Karol Butryn: Zagrywka zaważyła

Karol Butryn: Zagrywka zaważyła

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Nie możemy myśleć, że spotkanie łatwo się wygra. Musimy wyjść i zawsze dać z siebie sto procent. Jasne, że zagrywka zaważyła. Oni bardzo dobrze przyjmowali, ale my powinniśmy lepiej zagrywać. Na treningach widać, że mamy w tym elemencie potencjał, ale dziś tego nie pokazaliśmy – powiedział atakujący GKS-u Katowice, Karol Butryn.

Karol, przed meczem można było powiedzieć, że macie wymarzony początek. Dziś roztrwoniliście to, co zyskaliście w Rzeszowie i już ta wasza pozycja nie wygląda tak imponująco.Karol Butryn: Niestety ten mecz nie ułożył się po naszej myśli. Wiedzieliśmy, że przyjeżdża do nas teoretycznie słabszy rywal, chociaż dziś lubinianie pokazali naprawdę dobrą siatkówkę. Myślę, że każdy za bardzo patrzył w tabelę. To się przełożyło na naszą mniejszą koncentrację. Próbowaliśmy jeszcze w trzecim secie powalczyć, ale trudno się goni wynik. Nie wygrywamy i jest nam przykro z tego powodu, bo to wszystko wydarzyło się z naszej winy. Powinniśmy być bardziej skoncentrowani i wykazać większą chęć zwycięstwa.

Byliście przygotowani na manewr trenera Fronckowiaka z zamianą rozgrywającego i atakującego?

– Spodziewaliśmy się, że Kuba Wachnik może wyjść na ataku. Mieliśmy go rozpisanego również na prawym skrzydle. Trener troszkę nas zaskoczył z rozgrywającym i to przyniosło efekt.

Wynotowałem sobie, że kluczem do zwycięstwa była zagrywka. 10 do 3 w asach serwisowych dla gości, przyjęcie również 48 do 35 dla Cuprum. Według ciebie też ten element był kluczem do zwycięstwa?

– Lubin pokazał, że nie ma słabych zespołów w tej lidze. Nie możemy myśleć, że spotkanie łatwo się wygra. Musimy wyjść i zawsze dać z siebie sto procent. Jasne, że zagrywka zaważyła. Oni bardzo dobrze przyjmowali, ale my powinniśmy lepiej zagrywać. Na treningach widać, że mamy w tym elemencie potencjał, ale dziś tego nie pokazaliśmy.

Spoglądając w statystyki przed spotkaniem, można stwierdzić, że Karol Butryn jest w tej chwili topowym zawodnikiem ligi. Najlepiej punktujący, dwie nagrody MVP, jesteś na podium pod względem asów serwisowych i w każdym meczu kończysz ponad połowę ataków. Jesteś w stanie utrzymać ten poziom do końca sezonu?

– Nie mam pojęcia. Sezon to pokaże, bo na pewno będzie on bardzo wymagający. To zależy od drużyny, bo ja sam meczu nie wygram. Każdy o tym wie. Mam nadzieję, że jeszcze nie raz będziemy razem wygrywać. Cieszę się, że ten sezon rozpoczął się tak dobrze dla mnie i dla całej drużyny, ale niestety przegraliśmy i liczę na to, że odbudujemy się w Zawierciu.

Teraz przed wami seria wyjazdów. Gorące tereny w Zawierciu i Radomiu oraz Bydgoszcz, która na własnym parkiecie pokonała już Skrę. Jaki jest cel GKS-u na te spotkania?

– Jedziemy po to, żeby wygrać każdy mecz. Dzisiaj mecz pokazał, że w tej lidze nie ma słabych przeciwników. Musimy grać przede wszystkim odważnie i prezentować to co na treningach, a wtedy wrócimy do Katowic z większym dorobkiem punktowym.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-10-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved