Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Karol Butryn: Sentymentów nie było

Karol Butryn: Sentymentów nie było

– Mieliśmy swoje szanse w tym spotkaniu, a zwłaszcza w pierwszym secie. Wielka szkoda, że nie udało się go wygrać. Wówczas pozostałe partie wyglądałyby inaczej. Być może przegrana na przewagi końcówka pierwszego seta zaważyła na losach spotkania – powiedział po porażce z mistrzem Polski atakujący GKS-u Katowice, Karol Butryn.

Siatkarzom GKS-u Katowice nie udało się sprawić niespodzianki w starciu z mistrzem Polski. Podopieczni Piotra Gruszki ambitnie walczyli, szczególnie w premierowej odsłonie, ale ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokazała swoją siłę, po raz kolejny udowadniając, że będzie liczyła się w tym sezonie w walce o czołowe lokaty. Gospodarze żałowali straconej szansy w pierwszym secie, który praktycznie ustawił całą rywalizację. – Mieliśmy swoje szanse w tym spotkaniu, a zwłaszcza w pierwszym secie. Wielka szkoda, że nie udało się go wygrać. Wówczas pozostałe partie wyglądałyby inaczej – powiedział Karol Butryn. – Być może przegrana na przewagi końcówka pierwszego seta zaważyła na losach spotkania. My jednak powinniśmy się lepiej zaprezentować w kolejnych fragmentach meczu – dodał atakujący beniaminka PlusLigi, który spotkanie z kędzierzyńską ekipą przegrał 0:3.

Karol Butryn spędził w Kędzierzynie-Koźlu kilka lat i występował wraz z młodzieżową drużyną ZAKSY w rozgrywkach Młodej Ligi. – Mam bardzo miłe wspomnienia z tego czasu, ale w sobotę sentymentów nie było. Nie paraliżował mnie ani rywal, ani to, że mecz był pokazywany w telewizji. Wszystkim nam zależało, aby pokazać się z jak najlepszej strony – zapewnił siatkarz katowickiej drużyny, przed którą kolejny trudny pojedynek. Zmierzy się bowiem na wyjeździe z Asseco Resovią Rzeszów. Nie ma co ukrywać, że faworytem pojedynku będą podopieczni Andrzeja Kowala, ale GKS nie zamierza tanio sprzedawać skóry. – Znów nie będziemy mieć nic do stracenia. Z ZAKSĄ nie udało nam się niczego ugrać, ale w Rzeszowie może być inaczej – zakończył Butryn.

źródło: inf. własna, siatkowka.gkskatowice.eu