Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Karol Butryn atakującym Cerrad Czarnych Radom

Karol Butryn atakującym Cerrad Czarnych Radom

fot. WKS Czarni

Od sezonu 2019/2020 w barwach Cerrad Czarnych Radom na pozycji atakującego występować będzie Karol Butryn. Nowy nabytek Wojskowych do klubu z Radomia przychodzi z GKS-u Katowice. – Karol swoją grą zasłużył na szansę w lepszej drużynie. Przez ostatnie trzy lata zwrócił naszą uwagę. Jest bardzo wszechstronnym zawodnikiem, który dysponuje dużą dynamiką i skocznością – skomentował Robert Prygiel.

Nowy atakujący drużyny Cerrad Czarnych Radom urodził się 18 czerwca 1993 roku w Puławach . Swoją przygodę z siatkówką rozpoczął mając 15 lat. Pierwszym klubem w karierze był zespół Cisów Nałęczów. Następnym przystankiem była drużyna Avii Świdnik, w której był wyróżniającym się zawodnikiem na pozycji atakującego. W latach 2011-2014 Karol Butryn występował w rozgrywkach Młodej Ligii, broniąc barw ZAKSY Kędzierzyn-Kole, z którą w 2013 roku sięgnął po brązowy medal młodzieżowych Mistrzostw Polski. Po bardzo udanym sezonie 2013/2014 w rozgrywkach Młodej Ligi, atakujący trafił do pierwszoligowego zespołu KPS Siedlce. Zespół z województwa mazowieckiego zajął wówczas na koniec sezonu 9. miejsce w tabeli.W sezonie 2015/2016 Karol Butryn przeniósł się do Katowic, gdzie bronił barw miejscowego GKS-u. Ten rok zwieńczony został tytułem mistrzowskim na zapleczu PlusLigi, a Karol Butryn uznany został MVP całego sezonu I-ligi. Od sezonu 2016/2017 Karol Butryn nieprzerwanie bronił barw GKS-u Katowice, występując w rozgrywkach PlusLigi.

W rankingu najlepiej atakujących PlusLigi Karol Butryn z dorobkiem 327 punktów, sklasyfikowany został na 8.miejscu. Z kolei w klasyfikacji najlepiej zagrywających, nowy nabytek Cerrad Czarnych Radom, znalazł się również na 8.lokacie – 35 punktów.

Karol Butryn w rozgrywkach PlusLigi ma za sobą 3 sezony (wszystkie w barwach GKS-u Katowice), w których rozegrał 90. meczów, zdobył łącznie 1342 punkty. – Karol swoją grą zasłużył na szansę w lepszej drużynie. Przez ostatnie trzy lata grając w drużynie GKS-u Katowice zwrócił naszą uwagę. Jest bardzo wszechstronnym zawodnikiem, który dysponuje dużą dynamiką i skocznością. Posiada bardzo mocną i stabilną zagrywkę oraz potrafi punktować w elemencie bloku. Przez ostatnie trzy lata występów w PlusLidze utrzymywał się w czubie najlepszych atakujących. Cieszymy się, że Karol dołączył do naszego zespołu, gdzie jeszcze bardziej wzmocni rywalizację na pozycji atakującego – powiedział szkoleniowiec Cerrad Czarnych Radom, Robert Prygiel.

źródło: wksczarni.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-05-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved