Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Karch Kiraly: To zaszczyt rozpocząć Ligę Narodów w USA

Karch Kiraly: To zaszczyt rozpocząć Ligę Narodów w USA

fot. FIVB

– Naszym celem jest utrzymanie się w elicie Siatkarskiej Ligi Narodów na przyszły rok. Teraz mamy czas na zmiany. Mamy w składzie kilka silnych zawodniczek z doświadczeniem. Chcemy zdobyć jak najwięcej doświadczenia i zrobić kolejny krok w kierunku wyższej siatkówki – powiedział przed pierwszym turniejem Ligi Narodów Jacek Nawrocki, szkoleniowiec reprezentacji Polski.

Radości z faktu, że Liga Narodów zadebiutuje w Stanach Zjednoczonych, nie ukrywał szkoleniowiec gospodyń, który liczy na doping ze strony miejscowych kibiców. – To coś niesamowitego, że zagramy w naszym kraju. To zaszczyt rozpocząć ten nowo nazwany, przeformatowany i przemianowany turniej o nazwie Liga Narodów Siatkówki tutaj, w Nebrasce, gdzie kobieca siatkówka jest tak uwielbiana. Mamy nadzieję, że kibice chętnie przyjdą nas wspierać i dopingować. Cieszymy się, że możemy zagrać w tym naprawdę fantastycznym miejscu – powiedział Karch Kiraly, trener reprezentacji USA, który jednocześnie podkreślił, że dla wszystkich zespołów rywalizacja w Lidze Narodów będzie dużym wyzwaniem, tym bardziej że zacznie się zaraz po zakończeniu rozgrywek ligowych. – Każda drużyna stoi przed tym samym wyzwaniem, ponieważ ta rywalizacja rozpoczyna się dużo wcześniej, niż to miało miejsce w poprzednich latach. Nigdy nie zaczynaliśmy sezonu od turnieju FIVB już 15 maja. Przez większość lat zaczynaliśmy grę na początku lipca. Wszyscy musimy wprowadzić poprawki. To będzie proces nauki pod względem dostosowania odpowiedniej ilości odpoczynku dla naszych zawodniczek, szczególnie tych, które dołączyły do swoich drużyn kilka dni temu i miały mało czasu na odpoczynek – dodał szkoleniowiec Amerykanek.Trener tureckiej kadry narodowej nie ukrywa, że jest bardzo ciekawy nowej formuły światowych rozgrywek. – Dla nas będzie to bardzo interesujący turniej, ponieważ jesteśmy bardzo młodym zespołem. To wielka szansa dla drużyny. W zespole zaszło wiele zmian, ponieważ z reprezentacją pożegnały się doświadczone zawodniczki. Rozpoczynamy pracę z nową grupą siatkarek. Zaczynamy budować mentalność i motywację tej grupy. Dla nas to spore wyzwanie. Oczywiście na początku zmierzymy się z wieloma trudnościami, ponieważ nie jesteśmy gotowi na taki poziom gry. Przyjechaliśmy do USA po naukę, aby każdego dnia stawać się coraz lepszym – wyznał Giovanni Guidetti.

Szkoleniowiec Italii na I turniej Siatkarskiej Ligi Narodów zdecydował się wybrać 14 młodych zawodniczek, aby pozostałe siatkarki mogły odpocząć po wyczerpującym sezonie ligowym oraz niedawno zakończonej rywalizacji w Lidze Mistrzyń. – Naszym pierwszym celem jest pozwolenie na zdobycie doświadczenia tym młodym zawodniczkom w dwóch pierwszych turniejach Siatkarskiej Ligi Narodów. W kolejnych turniejach dołączą do nas pozostałe zawodniczki. Pierwszym składem będę chciał już zagrać w trzecim, czwartym i piątym tygodniu zmagań. Dla mnie pierwszy i drugi turniej to ważne doświadczenie. W ostatnich trzech rundach chcemy poprawić naszą grę. Będę chciał dać szansę na grę wszystkim moim zawodniczkom – podkreślił Davide Mazzanti, trener reprezentacji Włoch.

Jacek Nawrocki, sternik polskiej drużyny, wyraźnie określił cel, jaki przyświeca jego podopiecznym w tym sezonie reprezentacyjnym. – Naszym celem jest utrzymanie się w elicie Siatkarskiej Ligi Narodów na przyszły rok. Teraz mamy czas na zmiany. Mamy w składzie kilka silnych zawodniczek z doświadczeniem. Chcemy zdobyć jak najwięcej doświadczenia i zrobić kolejny krok w kierunku wyższej siatkówki. W zeszłym roku nasza drużyna nie miała okazji grać przeciwko takim reprezentacjom jak USA czy Brazylia. To bardzo ważne, że w tym dostaliśmy taką właśnie szansę i chcemy ją wykorzystać – zakończył trener biało-czerwonych.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-05-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved