Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Karch Kiraly: Gramy w trudnej grupie

Karch Kiraly: Gramy w trudnej grupie

fot. FIVB

– Brazylię odwiedzam od 1977 roku i wiem, że tutejsi kibice kochają siatkówkę i znają się dobrze na tej grze. Nie spodziewam się, by wspierali akurat nas, ale mam nadzieję, że dodadzą meczom energii, a my lubimy grać w takiej atmosferze – mówił Karch Kiraly. Jego zespół w swoim pierwszym meczu w Rio de Janeiro pokonał 3:0 reprezentację Portoryko. – Cieszę się, że mamy to już za sobą i wszystkie nerwy związane z olimpijskim debiutem – przyznała Yarimar Rosa, kapitan portorykańskiej drużyny.

Jestem zadowolony z pracy, jaką wykonały moje zawodniczki, ale również ze zwycięstwa, zwłaszcza że gramy w trudnej grupie – mówił po wygranej z reprezentacją Portoryko trener żeńskiej reprezentacji USA, Karch Kiraly.Widzieliśmy już, jak grają Holandia i Chiny, mamy w swojej grupie również Serbię i Włochy. Znaliśmy zespół Portoryko, graliśmy z nimi już nie raz w naszej strefie NORCECA, ostatnio zmierzyliśmy się z nimi podczas styczniowego turnieju kwalifikacyjnego. Spodziewałem się po nich trochę lepszej gry, tak jak spodziewam się lepszej gry po swoim zespole – dodał amerykański szkoleniowiec.Brazylię odwiedzam od 1977 roku i wiem, że tutejsi kibice kochają siatkówkę i znają się dobrze na tej grze. Nie spodziewam się, by wspierali akurat nas, ale mam nadzieję, że dodadzą meczom energii, a my lubimy grać w takiej atmosferze – dodał Karch Kiraly.

Gratuluję zespołowi Portoryko dobrego meczu, zagrał nieźle w obronie – komplementowała przeciwniczki Christa Harmotto-Dietzen, kapitan reprezentacji USA. – Zawsze staramy się dobrze przygotować do każdego spotkania i pracować nad ulepszeniem naszej własnej gry. Teraz czekają nas już przygotowania do kolejnego meczu – dodała.

– Miło mieć już za sobą pierwszy mecz i wszystkie nerwy z tym związane – mówiła po spotkaniu Foluke Akinradewo.Zrobiłyśmy, co do nas należało, ale nie było nam łatwo. Jestem zadowolona z takiego początku turnieju, ale wiemy, że jeszcze wiele w naszej grze jest do poprawy. Skupiamy się przede wszystkim na naszej grze, bardzo dużo pracujemy nad obroną – dodała środkowa reprezentacji USA.

Mieliśmy w tym meczu dobre momenty, ale rywalki taktycznie wywarły na nas presję swoimi zagrywkami. Przyjęcie, które jest naszą dobrą stroną, w kluczowych momentach niestety zawodziło. Zostaliśmy zdominowani szybką grą i teraz pozostało nam już tylko dobrze przygotować się do kolejnego meczu z Serbią. A to również bardzo silny zespół – mówił po meczu trener reprezentacji Portoryko, Juan Carlos Nunez.

W naszym pierwszym meczu w turnieju olimpijskim przyszło nam się zmierzyć z jednym z faworytów do złotego medalu. Cieszę się, że mamy to już za sobą i wszystkie nerwy związane z olimpijskim debiutem. Jesteśmy dumne, że możemy reprezentować nasz kraj i dziś byłyśmy tym na pewno mocno przejęte. Mam nadzieję, że w kolejnych meczach zagramy o wiele lepiej – dodała Yarimar Rosa, kapitan portorykańskiej drużyny.

Śledzisz wyniki turnieju olimpijskiego w siatkówce kobiet?

  • Oczywiście, to bardzo ciekawy turniej (49%, 109 głosów)
  • Wyników nie śledzę, ale siatkarki chętnie (25%, 55 głosów)
  • Nie, Polki nie grają (20%, 44 głosów)
  • a kiedy będzie ten turniej? (6%, 14 głosów)

głosujących: 222

Loading ... Loading ...

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-08-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved