Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Wysokość kary dla Rennes rozwścieczyła inne kluby

Wysokość kary dla Rennes rozwścieczyła inne kluby

fot. pixabay.com

Po raz kolejny francuska federacja pokazała, że kluby które nie stosują się do finansowych regulacji ligi, są sankcjonowane. Jednak według jedenastu klubów francuskiej ekstraklasy władze były zbyt pobłażliwe dla dotychczasowego lidera tabeli  Rennes Volley 35. Kluby napisały list otwarty, w którym piętnują, że zespół z Rennes otrzymał jedynie karę trzech punktów ujemnych.

Trzy kluby nie podpisały się pod listem. Z oczywistych przyczyn nie zrobił tego zespół Rennes. Dodatkowo Paris Volley i Nice Volley-Ball, które w przeszłości były również karane za podobne przewinienia, postanowiły nie sygnować tego pisma.„Biorąc pod uwagę różne deklaracje, czasem sprzeczne, ogłaszane przez sam klub (tj. Rennes), wydaje nam się szczególnie niesprawiedliwe, aby pozwolić temu klubowi uczestniczyć w rozgrywkach ligowych, a jest to nawet niebezpieczne dla wiarygodności naszej ligi, jeżeliby klub został dopuszczony do play-off i ewentualnie go wygrał” – twierdzą podpisani pod listem.

Według klubów – informacje z francuskiego odpowiednika naszego ZUS wskazują nawet na możliwość miliona euro grzywny dla Rennes za nieprawidłowości i jest to według sygnatariuszy listu powód, dla którego Rennes powinno zostać wykluczone z rozgrywek i relegowane. Kluby zaznaczają, że uczestnictwo tego zespołu w play-off będzie katastrofą wizerunkową i zniszczy wiarygodność całej ligi.

Francuska federacja nie odniosła się jeszcze do pisma klubów, ale wydaje się, że zmiana kary dla Rennes jest mało prawdopodobna, gdyż ta i tak została złagodzona w stosunku do pierwotnej, a dalsze jej procedowanie byłoby skomplikowane ze względów prawnych.

źródło: inf. własna, worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-02-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved