Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kapitan również odszedł ze Stoczni?

Kapitan również odszedł ze Stoczni?

fot. KPS Stocznia Szczecin

Polskie środowisko siatkarskie nadal czeka na oświadczenie dotyczące sytuacji w szczecińskiej drużynie. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, kolejnych trzech zawodników odeszło ze Stoczni Szczecin. Tym samym przed spotkaniem 10. kolejki PlusLigi Michał Mieszko Gogol ma do dyspozycji jedynie pięciu siatkarzy.

Sytuacja Stoczni Szczecin miała wyjaśnić się w poniedziałek. Dni jednak mijają, a oficjalnych informacji ze strony włodarzy klubu wciąż nie ma. W środę prezes Jakub Markiewicz spotkał się z Radą Nadzorczą Polskiej Ligi Siatkówki. Po obradach rzecznik prasowy PLS Kamil Składowski za pośrednictwem social mediów poinformował, iż prezes KPS-u Stoczni Szczecin zobowiązał się do tego, że w czwartek zostanie opublikowany komunikat na temat sytuacji klubu. Obecnie brak jednak oświadczenia Stoczni. Pojawiają się za to bardzo niepokojące informacje. Jak nieoficjalnie dowiedział się Przegląd Sportowy, w szczecińskim klubie pozostało już tylko pięciu zawodników. Na rozwiązanie kontraktów zdecydowali się Łukasz Żygadło, Nikołaj Penczew oraz Nicolas Rossard. Francuski libero ma zagrać w lidze niemieckiej w Berlin Recycling Volleys.Ze względu na brak wypłat już w listopadzie mówiło się, że zespół będzie strajkować i nie pojedzie na mecz do Katowic. Spotkanie z GKS-em jednak odbyło się normalnie, a katowiczanie zdobyli w nim komplet punktów. Kilka dni później została rozwiązana za porozumieniem stron umowa między klubem a atakującym Bartoszem Kurkiem. Kilka godzin później, tuż przed zaległym meczem z Treflem Gdańsk pojawiła się informacja, że kontrakty rozwiązali również Aleksander Maziarz, Nicholas Hoag i Lukas Tichacek. 30 listopada z klubu odeszli Bułgarzy – dwójka przyjmujących Matej Kazijski, Asparuch Asparuchow i dyrektor sportowy Radostin Stojczew.

W tej sytuacji przed meczem z Chemikiem Bydgoszcz (zaplanowany na sobotę, 8 grudnia na 20:30) drużyna prowadzona przez Michała Mieszko Gogola składa się z środkowych Simona van de Voorde i Janusza Gałązki, atakującego Bartłomieja Klutha, przyjmującego Marcina Wiki oraz libero Adriana Mihułki. Jeszcze w środę informowano, że spotkanie w Bydgoszczy zostanie rozegrane zgodnie z planem, jednak w obecnej sytuacji pojawia się coraz więcej wątpliwości.

źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-12-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved