Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Kapitan reprezentacji kontuzjowany

Kapitan reprezentacji kontuzjowany

fot. archiwum

Kapitan reprezentacji Polski, a zarazem jeden z jej filarów – Michał Kubiak w ostatnim spotkaniu Ligi Mistrzów przeciwko Zenitowi Kazań doznał kontuzji. Przyjmujący Halkbanku Ankara rozegrał trzy sety w przegranym przez jego zespół 1:3 spotkaniu, a czwarty z lodowym opatrunkiem spędził w kwadracie dla rezerwowych.

Michał Kubiak jeszcze przed rozpoczęciem meczu narzekał na ból, jednak wyszedł na środowe spotkanie w pierwszej szóstce. Po trzech setach pojedynku z Zenitem Kazań przyjmujący miał na swoim koncie osiem punktów, z czego siedem zdobył atakiem (54% skuteczności w tym elemencie). Siatkarz Halkbanku dobrze przyjmował i bardzo efektownie grał w obronie. Przyjmujący nie dokończył jednak tego meczu, od początku czwartego seta obserwował pojedynek z boku, trzymając na prawym kolanie opatrunek.Początkowo ze względu na obowiązki klubowe Michał Kubiak miał dołączyć do reprezentacji jako ostatni. Kadra do turnieju w Berlinie rozpoczyna przygotowania już w najbliższy poniedziałek, 21 grudnia, natomiast przyjmujący miał przyjechać dopiero 26 grudnia. Wobec kontuzji te plany stały się nieaktualne i Kubiak przyleci do Polski już w najbliższy piątek. – Trudno mi powiedzieć, co to za uraz. W piątek przylatuję do kraju. Wyniki badań, które zostały zrobione po meczu, dostał lekarz kadry Jan Sokal. Jego trzeba pytać o informację – powiedział w rozmowie z Przeglądem Sportowym przyjmujący Halkbanku i reprezentacji Polski.

Brak Kubiaka może okazać się bardzo poważnym osłabieniem reprezentacji. W ogłoszonym w środę składzie kadry na zgrupowanie w Spale obok Kubiaka znaleźli się następujący przyjmujący: Rafał Buszek, Mateusz Mika, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka i Wojciech Żaliński. Turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich Rio de Janeiro 2016 odbędzie się w Berlinie w dniach 5-10 stycznia 2016 roku. Tylko zwycięzca wyjedzie z niego z biletem do Rio, dwie pozostałe drużyny z podium o wyjazd na igrzyska powalczą w turnieju interkontynentalnym. Polacy w grupie A zagrają z Niemcami, Belgami i Serbami. W grupie B powalczą natomiast Francuzi, Rosjanie, Bułgarzy i Finowie.

Jaki wynik osiągną nasze drużyny w kwalifikacjach olimpijskich?

  • awans siatkarzy jest pewny, siatkarki nie dadzą rady (39%, 631 głosów)
  • żadna z naszych drużyn nie uzyska kwalifikacji (38%, 608 głosów)
  • awansują i siatkarze i siatkarki (15%, 248 głosów)
  • nie orientuję się w tym systemie, o co grają? (4%, 70 głosów)
  • siatkarki spokojnie awansują, siatkarze nie (3%, 46 głosów)

głosujących: 1 603

Loading ... Loading ...

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2015-12-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved