Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Kantor i Łosiak przegrali w brazylijskim turnieju

Kantor i Łosiak przegrali w brazylijskim turnieju

W brazylijskiej Fortalezie trwa turniej siatkówki plażowej w ramach narodowego brazylijskiego touru. Dziką kartę na grę w kwalifikacjach otrzymali Piotr Kantor i Bartosz Łosiak. Polacy nie zdołali jednak wygrać swojego meczu i na tym etapie zakończyli udział w turnieju.

W Fortalezie od środy trwa rywalizacja w turnieju siatkówki plażowej, w którym rywalizują brazylijskie duety. Gospodarze zdecydowali się przyznać kilka dzikich kart zarówno w rywalizacji mężczyzn, jak i kobiet. Jedną z nich otrzymali Piotr Kantor i Bartosz Łosiak. Polakom w kwalifikacjach przyszło zmierzyć się z duetem Márcio Gaudie/Felipe Cavazin. Lepiej mecz rozpoczęli miejscowi, którzy wygrali inauguracyjną odsłonę do 16. Biało-czerwoni nie mieli jednak zamiaru odpuszczać i w kolejnej partii przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Łosiakowi i Kantorowi nie udało się jednak pójść za ciosem. W trzecim secie ponownie musieli uznać wyższość rywali, przez co szybko zakończyli swój udział w turnieju. – Dziękuję za to, że miałem szansę na konfrontację z Polakami. Jest to bardzo silny zespół. Dziękuję mojemu partnerowi, który zagrał bardzo dobrze – powiedział po pojedynku Márcio Gaudie.

W dalszej części kwalifikacji Márcio Gaudie/Felipe Cavazin triumfowali 2:0 z duetem Gabriel Mussi/Luizão, a w kolejnej fazie dwukrotnie musieli uznać wyższość rywali.

kwalifikacje:
Łosiak/Kantor – Márcio Gaudie/Felipe Cavazin 1:2
(16:21, 21:18, 9:15)

Oprócz Polaków w turnieju panów dziką kartę otrzymał duet Seidl/Waller. Austriacy wygrali swój mecz z Allisonem i Marcio Araujo 2:1, a w drugim meczu kwalifikacyjnym bez straty seta pokonali duet Matheus Baby/Patrick. Kolejna faza nie toczyła się już po myśli przyjezdnych, którzy przegrali oba pojedynki, przez co nie awansowali do 1/8.