Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Kantor i Łosiak najlepszymi siatkarzami plażowymi w Polsce

Kantor i Łosiak najlepszymi siatkarzami plażowymi w Polsce

Zakończył się turniej finałowy mistrzostw Polski w Krakowie. W finale mający za sobą kapitalne wyniki na światowych piaskach w ostatnich tygodniach Michał Bryl i Grzegorz Fijałek podejmowali Piotra Kantora i Bartosza Łosiaka, którzy aż 5-krotnie stawali w tym sezonie na podium turniejów rangi World Tour. Duet Kantor/Łosiak potwierdził, że w tym sezonie jest to para numer „1”, po tie-breaku pokonując szóstą parę świata.

Bardzo pewnie do finału awansowali Piotr Kantor i Bartosz Łosiak, którzy w niedzielny poranek pokonali Mariusza Prudla i Jakuba Szałankiewicza (21:18, 21:12). Znacznie więcej kłopotów z rozstrzygnięciem na swoją korzyść pojedynku półfinałowego mieli Michał Bryl i Grzegorz Fijałek. Faworyci co prawda wygrali pierwszą odsłonę pojedynku z Maciejem Rudolem i Kacprem Kujawiakiem, ale końcówka drugiego seta należała do młodszych przeciwników. Również decydująca partia należała do wyrównanych, ale dwa oczka więcej w tie-breaku zdobyli Bryl i Fijałek (21:18, 19:21, 15:13).

Ciekawy przebieg miał mecz o brązowy medal, w którym początkowo dominowali Prudel z Szałankiewiczem. Swoją dominację potwierdzili wyraźnym zwycięstwem w premierowym secie. Niemal tym samym odpowiedzieli rywale i o losach meczów zadecydował trzeci set. Więcej sił na gorącym krakowskim piasku zachowali Maciej Rudol i Kacper Kujawiak i to oni zdobili w stolicy Małopolski brązowe medale (21:16, 14:21, 15:6). Zgodnie z przewidywaniami to jednak finał był daniem głównym turnieju. Para Kantor/Łosiak właściwie w każdym z dwóch pierwszych setów wyraźnie dominowała, jednak dość nieoczekiwanie czwarta para świata nie zdołała domknąć tego spotkania w dwóch odsłonach. W tie-breaku do takiej niespodzianki, jakiej byliśmy świadkami podczas półfinału turnieju World Tour w Hamburgu, już nie doszło i Bartosz Łosiak oraz Piotr Kantor (23:21, 20:22, 15:9).