Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Kanadyjki z nowym szkoleniowcem

Kanadyjki z nowym szkoleniowcem

fot. FIVB

Żeńska reprezentacja Kanady ma już nowego trenera. Władze kanadyjskiej siatkówki zdecydowały, że narodową kadrę poprowadzi Marcello Abbondanza, aktualny trener Fenerbahce Stambuł. – Jestem bardzo zadowolony, że mogę dołączyć do tego programu – przyznał nowy selekcjoner Kanadyjek, który na tym stanowisku zastąpił Arnda Ludwiga.

 Marcello Abbondanza od 2013 jest trenerem tureckiego klubu, z którym w poprzednim sezonie sięgnął między innymi po brązowy medal Ligi Mistrzyń. 46-letni szkoleniowiec ma na swoim koncie bogate doświadczenie, przez 6 lat współpracował z włoską kadrą, a w 2005 roku prowadził kadrę B. Do 2014 roku był natomiast selekcjonerem Bułgarek, które pod jego wodzą z dobrej strony pokazały się między innymi w Lidze Europejskiej. – Marcello przyniesie ze sobą praktykę z profesjonalnych, europejskich systemów, a także doświadczenie, które zdobył we Włoszech i Bułgarii. Nie możemy się doczekać współpracy z nim i jestem przekonany, że czeka go w Richmond ciepłe przyjęcie – zapewnił jeden z dyrektorów kanadyjskiej siatkówki, Julien Boucher. Swojej radości nie ukrywał również sam trener. – To będzie coś ekscytującego. Cieszę się, że w Kanadzie  będę mógł pomóc budować system rozwoju żeńskiej kadry – podkreślił Abbondanza.

Oficjalnie Włoch obejmie reprezentację Kanady 1 maja 2017 roku i tym samym zajmie miejsce wieloletniego szkoleniowca Kanadyjek, Arnda Ludwiga, który prowadził ekipę spod znaku klonowego liścia od 2009 roku. Aktualnie siatkarki z Kanady zajmują 19. miejsce w rankingu FIVB. Władze kanadyjskiej siatkówki liczą zapewne na sukcesy, bowiem Abbondanza to nie jedyny nowy selekcjoner w szeregach kanadyjskich tamów. W tym sezonie reprezentacyjnym Glenna Hoaga zastąpi bowiem doskonale znany w Polsce trener, Stephane Antiga.

źródło: fivb.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-01-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved