Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Kanadyjczycy chcą Robertlandy Simona w reprezentacji

Kanadyjczycy chcą Robertlandy Simona w reprezentacji

fot. archiwum

Czy do skutku dojdzie „transfer” kolejnego Kubańczyka? Robertlandy Simon to jeden z najlepszych środkowych świata, zaś jego marzeniem od dawna jest gra na igrzyskach olimpijskich. Według serwisu Volleywood kilka dni temu przyjechał do Kanady negocjować możliwość gry pod skrzydłami Stephane’a Antigi.

Osmany Juantorena reprezentuje Włochy, zaś kilka tygodni temu zgodę na zmianę narodowości dostał inny Kubańczyk, Yoandy Leal, który zagra w barwach Brazylii. Zgody na zmianę barw wciąż nie dostali Wilfredo Leon (Polska) i Leonel Marshall (Włochy), zaś do kubańskiej federacji może wkrótce wpłynąć kolejne zapytanie.Marzeniem znakomitego środkowego Robertlandy Simona od zawsze była gra na igrzyskach olimpijskich, a taką możliwość może dać uzyskanie kanadyjskiego obywatelstwa. Blokujący Sada Cruzeiro miał kilka dni temu spotkać się z kanadyjskimi oficjelami celem omówienia możliwości występów w reprezentacji prowadzonej przez Stephane’a Antigę na IO 2020 w Tokio.

Czy kubańska federacja odda kolejnego znakomitego siatkarza, który „uciekł” z karaibskiej wyspy? 30-latek w rodzimej reprezentacji występował w latach 2005-2010 i zdobył między innymi srebro mistrzostw świata 2010. Później zdecydował się spróbował swoich sił w Europie, co wykluczyło kontynuację gry w reprezentacji – w 2012 roku podpisał kontrakt z Copra Elior Piacenza.

Uzyskanie przez Kanadyjczyków zgody na występy środkowego, który kibiców zachwyca niemal czterometrowym zasięgiem w ataku, byłoby z pewnością szpilką dla PZPS-u, który od wielu miesięcy próbuje przekonać federację kubańską na wydanie zgody co do występów Wilfredo Leona w biało-czerwonej koszulce.

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2017-06-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved