Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Kanada apeluje o przełożenie igrzysk o rok

fot. Klaudia Piwowarczyk

Pandemia korona wirusa spowodowała, że pierwsze kraje podejmują decyzje w kontekście igrzysk olimpijskich. Jeśli miałyby się one odbyć w pierwotnym terminie, to nie zagrają w nich kanadyjskie drużyny – taką decyzję podjął kanadyjski rząd w porozumieniu z organizacjami sportowymi oraz Kanadyjskim Związkiem Olimpijskim. Kanada apeluje o przełożenie zmagań o rok.  

Pandemia korona wirusa wywołała spore zamieszanie w świecie sportu. Wiele imprez zostało odwołanych lub przełożonych na inny termin. Wiadomo już, że w tym roku nie odbędą się chociażby mistrzostwa Europy w piłce nożnej, ale wciąż nie ma decyzji odnośnie igrzysk olimpijskich, które pierwotnie miały zostać rozegrane w lipcu 2020 roku. MKOl poinformował, że ich odwołanie nie wchodzi w grę. Można spodziewać się jedynie przesunięcia terminu ich rozegrania, a decyzja ma zapaść w ciągu najbliższych czterech tygodni.Na razie wiele procesów kwalifikacyjnych nie zostało jeszcze dokończonych, a wielu sportowców ma problem z kontynuowaniem swoich przygotowań do najważniejszych zawodów czterolecia. Priorytetem w obecnej sytuacji jest zdrowie i bezpieczeństwo sportowców i kibiców, stąd też Kanadyjski Komitet Olimpijski oraz Kanadyjski Komitet Paraolimpijski apelują do władz MKOl-u o przełożenie igrzysk olimpijskich oraz paraolimpijskich o rok. – Oferujemy nasze pełne wsparcie w radzeniu sobie ze wszystkimi złożonościami, jakie przyniesie decyzja o zmianie terminu igrzysk. Chociaż zdajemy sobie sprawę z nieodłącznych zawiłości związanych z odroczeniem zawodów, to nic nie jest ważniejsze niż zdrowie i bezpieczeństwo naszych sportowców i światowej społeczności – taki komunikat „płynie” z Kanady do światowych władz sportowych.

Zdaniem działaczy spod znaku „klonowego liścia” przełożenie zmagań w Tokio jest jedynym sensownym rozwiązaniem, które ma ułatwić wspólną walkę z korona wirusem. – Jesteśmy w trakcie globalnego kryzysu zdrowotnego, który ma znacznie większe znaczenie niż sport. Mamy nadzieję, że MKOl iIPC zgodzą się z decyzją o odroczeniu Igrzysk w ramach naszej wspólnej odpowiedzialności w celu ochrony naszych społeczności i pracy nad powstrzymaniem rozprzestrzeniania się wirusa – wybrzmiał kanadyjski głos odnoszący się do przełożenia igrzysk.

Jeśli igrzyska olimpijskie i paraolimpijskie odbędą się w planowanym pierwotnie terminie, to zabraknie w nich kanadyjskich drużyn – taką decyzję po konsultacjach z kanadyjskim rządem oraz krajowymi organizacjami sportowymi podjął Kanadyjski Komitet Olimpijski oraz Kanadyjski Komitet Paraolimpijski.

Igrzyska olimpijskie twoim zdaniem należy:

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

źródło: inf. własna, olympic.ca

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved