Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Kamila Zakrzewska: Forma idzie w górę

Kamila Zakrzewska: Forma idzie w górę

fot. Sparta Warszawa

Czternaście punktów bezpośrednio zdobytych zagrywką przez jedną osobę w jednym meczu to nie lada wyczyn. Dokonała go ostatnio Kamila Zakrzewska, zawodniczka drugoligowej Sparty Warszawa w wygranym 3:0 pojedynku z Krótką Mysiadło. – Nasza forma idzie w górę, co widać po wyniku meczu – mówi osiemnastoletnia kapitan Sparty. To dla warszawskiej ekipy dobry prognostyk przed najważniejszą częścią sezonu.

Za wami grubo ponad czterdzieści spotkań sumując rozgrywki seniorek, juniorek i mecze kontrolne. Czujesz już zmęczenie sezonem?Kamila Zakrzewska: Czterdzieści spotkań to sporo, jednak dla nas gra dopiero się zaczyna. Przed nami najważniejsze mecze, dlatego trzeba pokonać zmęczenie i zebrać siły, aby w najbliższych meczach osiągnąć wymarzony cel.

No właśnie – przed zespołem Sparty Warszawa najważniejsza część sezonu. Runda zasadnicza drugiej ligi wchodzi w decydującą fazę, a w rozgrywkach juniorek zaczynacie powoli myśleć o ćwierćfinałach mistrzostw Polski. Jak nastroje?

Wszystkie jesteśmy pozytywnie nastawione. Dla mnie i dla niektórych dziewczyn jest to ostatni sezon juniorek, dlatego chcemy zakończyć go na wysokim miejscu i pokazać się wszystkim z jak najlepszej strony. Jesteśmy zmobilizowane i będziemy walczyć do końca. Stać nas na dobrą grę i wyrównaną walkę z większością drużyn w Polsce. Jeśli dopisze nam zdrowie i trochę szczęścia,  możemy w tym roku zajść daleko.

W przerwie świąteczno-noworocznej uczestniczyłyście w świetnie obsadzonym turnieju juniorskim w Rawie Mazowieckiej, gdzie otrzymałaś tytuł najlepszej przyjmującej. Jak oceniasz poziom gry zarówno wasz, jak i rywalek?

Na turnieje w Rawie Mazowieckiej przyjeżdżają co roku najlepsze ekipy z całej Polski – tak było i tym razem. Rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie we wszystkich grupach. Pierwszego dnia zagrałyśmy naprawdę niezłe cztery mecze z Budowlanymi Łódź, ekipami z Krakowa, Polic i Ateną Warszawa. Dzień później po bardzo zaciętej walce uległyśmy drużynie LTS Legionovii dopiero po tie-breaku. Niestety, grając mecz po meczu chyba zabrakło nam sił na drużynę z Tomaszowa Mazowieckiego. Uważam jednak, że jeden nieco gorszy mecz nie powinien przekreślać tego, że zagrałyśmy bardzo dobre zawody indywidualnie, a przede wszystkim jako drużyna.

W ostatnim meczu ligowym z Krótką Mysiadło pokazałaś na co cię stać. Czternaście asów serwisowych i łącznie 29 zdobytych punktów w trzysetowym meczu nie zdarza się często. Forma idzie w górę?

Faktycznie, czternaście punktów z zagrywki to rzadka sprawa, dlatego jestem zadowolona ze swojej postawy w tym elemencie. Od początku w pełni kontrolowałyśmy sytuację na boisku i nie popełniałyśmy dużej ilości błędów własnych. Grałyśmy na dobrym poziomie w każdym elemencie i pokazałyśmy kawałek niezłej siatkówki. Forma idzie w górę, co widać po wyniku meczu. Wierzę, że z meczu na mecz będzie coraz lepiej i będziemy kontynuować dobrą passę.

Jakie masz plany na przyszłość?

Najbliższe plany to oczywiście zdobycie jak najlepszego wyniku w rozgrywkach juniorek i seniorek. W tym roku czeka mnie również matura i studia. Swoją przyszłość wiążę oczywiście z siatkówką, ale na tę chwilę skupiamy się wszystkie na obecnym sezonie.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-01-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved