Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Kamila Witkowska: Szkoda tego przegranego tie-breaka

Kamila Witkowska: Szkoda tego przegranego tie-breaka

Developres SkyRes Rzeszów w drugim meczu o 3. miejsce we własnej hali przegrał z Chemikiem Police 2:3. Tym samym policzanki wyrównały stan rywalizacji. – Troszeczkę szkoda tego drugiego seta, gdzie grałyśmy na przewagi, może ten mecz ułożyłby się inaczej. Chyba w ogóle źle weszłyśmy w spotkanie, od początku musiałyśmy gonić – przyznała Kamila Witkowska, środkowa zespołu z Rzeszowa.

Po wyraźnym zwycięstwie w Policach rzeszowianki słabo rozpoczęły drugie spotkanie. Chemik bardzo dobrze grał blokiem i wygrał do 18. W drugim secie gospodynie miały swoje szanse, jednak przegrały24:26. Dopiero dwie kolejne odsłony padły łupem rzeszowianek. W decydującej partii jednak gospodynie były tylko tłem dla pewnie punktujących przeciwniczek. Tym samym Chemik wygrał 3:2. – Troszeczkę szkoda tego drugiego seta, gdzie grałyśmy na przewagi, może ten mecz ułożyłby się inaczej. Chyba w ogóle źle weszłyśmy w spotkanie, od początku musiałyśmy gonić, cały czas nerwowo, zamiast po tamtym meczu wrócić do siebie i spokojnie zagrać, bo to dziewczyny z Chemika musiałyby więcej od nas wymagać, to zaczęło się zupełnie odwrotnie i trochę szkoda tego meczu. Szkoda sił, bo było pięć setów a za chwilę kolejny mecz i szkoda tego przegranego tie-breaka. Mam jednak nadzieję, że ma to jakiś swój zamysł i mam nadzieję, że wrócimy tutaj z Polic z kolejnym zwycięstwem i będziemy mogły dopiąć ten guzik u siebie na parkiecie – powiedziała po piątkowym pojedynku Kamila Witkowska.

W Developresie przed meczami o brązowy medal nastąpiła zmiana szkoleniowca. Siatkarka rzeszowskiego zespołu zwróciła uwagę, że Bartłomiej Dąbrowski zmienił grę zespołu. – Troszeczkę zmieniłyśmy naszą grę od momentu gdy trenerem został Bartek Dąbrowski i mam nadzieję, że przyniesie to oczekiwany skutek, ponieważ widać, że Chemik też musi troszeczkę nagłowić się nad naszą nową taktyką. Cieszę się, że możemy my środkowe pomóc zespołowi atakiem, bo myślę, że nie jesteśmy najgorszymi środkowymi na świecie i też możemy dostać piłkę i ją skończyć. Dziewczyny z Chemika bardzo często nas odpuszczają, mamy czystą siatkę. Mam nadzieję, że nasze rozgrywające wykorzystają to w kolejnych spotkaniach – zakończyła środkowa Developresu SkyRes Rzeszów. Kolejny pojedynek zaplanowano na najbliższy poniedziałek. Początek spotkania w Policach o 17:30.

źródło: nowiny24.pl, opr. własne