Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Kamila Witkowska: Cieszę się, że dostałam szansę gry

Kamila Witkowska: Cieszę się, że dostałam szansę gry

Polki odniosły szóste zwycięstwo w Lidze Narodów, pokonując Belgijki 3:1. Niewiele jednak brakowało, by o losach meczu rozstrzygał tie-break. – Do takich nerwów mogłyśmy w ogóle nie doprowadzić. Kilka łatwych piłek wpadło nam w boisko. Oddałyśmy trochę punktów Belgijkom za darmo, ale w końcówce to one popełniły błąd na zagrywce. A nasze dobre zagranie sprawiło, że udało nam się zamknąć mecz w czterech setach – powiedziała Kamila Witkowska, środkowa reprezentacji Polski.

Siatkarki reprezentacji Polski szybko pozbierały się po porażce z Serbkami. W kolejnym meczu Ligi Narodów podopieczne Jacka Nawrockiego pokonały Belgijki. Było to już ich szóste zwycięstwo w tegorocznej edycji tych zawodów. Nie obyło się jednak bez nerwowych momentów. Biało-czerwone straciły jednego seta, a w czwartej odsłonie roztrwoniły kilkupunktową przewagę. Gospodynie mogły doprowadzić do tie-breaka, ale tak się ostatecznie nie stało. – Do takich nerwów mogłyśmy w ogóle nie doprowadzić. Kilka łatwych piłek wpadło nam w boisko. Oddałyśmy trochę punktów Belgijkom za darmo, ale w końcówce to one popełniły błąd na zagrywce. A nasze dobre zagranie sprawiło, że udało nam się zamknąć mecz w czterech setach – powiedziała Kamila Witkowska, środkowa reprezentacji Polski.

Tym razem pojawiła się ona w wyjściowym składzie, a w całym spotkaniu zapisała na swoim koncie 11 oczek. nie ukrywała zadowolenia, że mogła pokazać się w dłuższym wymiarze czasowym. – Bardzo cieszę się, że dostałam szansę i mogłam wystąpić w tym meczu. Mam nadzieję, że zadanie spełniłam, chociaż trochę jestem niezadowolona z mojego bloku. Mam nad czym ćwiczyć, ale ważny jest wynik – oceniła doświadczona środkowa, która odniosła się także do dopingu w trakcie meczu. Na trybunach zasiadła bowiem duża liczba polskich kibiców, którzy wspierali biało-czerwone. – Kibice dopisali. Sporo ich było w Belgii. Cieszę się, że sporo przyszło ich na ten mecz, tym bardziej, że siatkówka żeńska w Polsce nie cieszy się aż tak dużym zainteresowaniem jak męska. Kiedy jednak pojawiają się zwycięstwa, to zainteresowanie wzrasta. Mam nadzieję, że kibiców będzie przybywać – zakończyła Kamila Witkowska.

źródło: inf. własna, Polsat Sport